Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Nové vnitřnosti

 4. 9. 2008 |  Jiří Filip
Foto
Jiří Šubr, t.č. malíř-natěrač.
Již jen několik málo dní zbývá, než Divadýlko na dlani přivítá své první diváky odpočaté z dovolenek a prázdnin. Vy, kteří nás navštěvujete pravidelně, budete jistě mile překvapeni změnami interiéru, na nichž v těchto dnech s nadlidským nasazením pracují sami herci. Inovace se zaměřují především na foyer a bar.

První práce začaly už minulý týden, kdy nejzručnější mechanik (*) našeho souboru metrolog inženýr Jan Jíše zahájil realizaci nového baru. Honza nenechal dopustit na svou přezdívku "Jeho Svářečská Milosti" a poté co naměřil a nařezal ocelové trubky, přikročil k jejich navařování. Tato činnost skýtá mnohá nebezpečenství a plodí mnohá protivenství, takže se nedalo nic vyčítat záplavě sprostých slov, kterými si Jeho Milost ulevovala. Na začátku tohoto týdne byla kovová konstrukce baru hotova.

V souvislosti se stavbou baru bylo přikročeno k obrušování laku z jeho budoucích dřevěných součástí; bar bude totiž stylovou koláží nepotřebného nábytku. Průkopníkem v odstraňování laku bruskou se stal Radek Kotlaba, přezdívaný "Zkažitě Katlábě što lóšať prichadila". Radek však své přezdívce vůbec nedostál.

V toto úterý začala první etapa výmalby foyer, při které do svých dlaní vzali štětku další členové Divadýlka na dlani. Mimo jiné herečka Míša Charvátová, která nepochází z nedalekých Charvátců, na což se naši diváci nejčastěji dotazují, ačkoli to již jednou bylo dementováno. Jen díky její svižné práci skončila první celková výmalba foyer již druhý den při další brigádě.

Práce budou pokračovat i příští týden. Všichni divadelní brigádníci věří, že až zavítáte do zútulněných prostor Divadýlka, budete se moci o nově natřený bar opírat i 10 minut bez obav, že domů nedojdete bez svrchní části Vašeho oděvu.

(*) V souboru máme ještě nejzručnějšího ševce, kterým je Libor Ševců.
Další články autora:
03.02.2012 Soubor se představuje: Radek Kotlaba
02.12.2011 Soubor se představuje: David Horák
09.06.2011 Soubor se představuje: Květa Exnerová
02.02.2011 Soubor se představuje: Marcela Paterová
02.07.2010 Soubor se představuje: Petr Matoušek
02.07.2010 Soubor se představuje: Kristýna Tejnická
26.02.2010 Soubor se představuje: Martin Weiss
09.12.2009 Soubor se představuje: Libor Ševců
07.10.2009 Soubor se představuje: Jan Jíše
03.03.2009 Soubor se představuje: Libuše Mikulecká
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster