Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Cassanova opět na zámek zavítal

 5. 7. 2009 |  Libor Ševců
Foto
Na vzácné fotografii zprava vzadu: Anna Marie hraběnka z Ditrichštejna, její syn František Maxmilián Valdštejn, stará panna Anna Ditrichová, učitel mladého pána Alfons Hohenhaksen, hraběnka Marie Aloisie Karolína Desfours, kuchtička Fanynka, správce panství Jan Karel Schuster, služebná Dorotka a vpředu klečící Giacomo Cassanova (vpravo) a komorník mladého pána Josef.
Během prvního červencového prodlouženého víkendu opět po čase zavítal na zámek Mnichovo Hradiště proslulý milovník Giovanni Giacomo di Seingalt zvaný Cassanova. Knihovník Duchcovského panství však nepřijel zkontrolovat knihovnu, která je na mnichovohradišťském zámku přemístěna. Doprovodil Její výsost hraběnku Annu Marii z Ditrichštejna, která z Duchcova léto na Hradiště trávit přijela, a za úkol do tajů lásky jejího syna Františka Maxmiliána Valdštejna zasvětiti dostal.

Nutno podotknouti, že kromě výuky mladého pána stihl nejedné komorné, kuchtičce i šlechtičně sukně ba i spodničky provětrati. Jak nám kuchtička Fanynka prozradila, získal si dívky i ženy tím, že osobně všemu personálu dobrou krmi v kuchyni přichystal. Nad jeho špagéty s omáčkou z Livorna, na kterou veškeré zásoby lemounů padly, se všechny mlsné jazýčky olizovaly.

Díky tomu, že nejen umění milostnému vládne, nýbrž i diplomatickému, napomohl preceptorovi mladého pána Alfonsovi Hohenhaksenovi za svou choť pojmouti místní starou pannu Annu, sestru správce Valdštějnského panství Schustera. Ten zprávy o očekávaném nemanželském potomkovi, kterého dokonce parchantem nazval, zpočátku nelibě nesl. Cassanova ho však svými velmi účinnými přesvědčovacími prostředky k rozumu přivedl, a tak novomanželé požehnání dostali.

Náš obvykle dobře informovaný zdroj bohužel žádné informace o tom, jak dopadla výuka mírně zaostalého mladého pána Maxmiliána, nepřinesl. Cassanova ho až do Prahy vyvezl, kde řadu vyhlášených nočních podniků navštívili. Zda jeho "uvedení do společnosti" s úspěchem se setkalo, nám však známo není. Tak jen doufati můžeme, že milostné lekce od mistra tohoto "řemesla" se v brzké budoucnosti v podobě vyvolené v očekávání hraběcího potomka projeví.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster