Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani: Z Ostrova pokladů až do Benátek

 12. 7. 2009 |  Libor Ševců
Foto
Zleva Dalibor Balák, Jan Julínek, Vlasta Křížová a Lea Koncerová v představení Benátky pod Sněhem divadla SemTamFór Slavičín.
Léto na dlani dospělo do své poloviny. Neděle 12. července nejprve patřila dětem, které spolu s herci a loutkami rakovnického souboru Tyl vyrazily za dobrodružstvím na Ostrov pokladů. Po hudebním intermezzu skupiny Z davu pak přišla na řadu konverzační komedie Benátky pod sněhem, kterou ze Slavičína přivezl soubor SemTamFór. A světe div se, nepršelo a teplo bylo. Hurá!

Pirátský příběh viděný očima mladého Jima Hawkinse, který získá po smrti starého námořníka mapu s úkrytem velkého pokladu kapitána Flinta, zná snad každý. Ale vždy se znovu rád vydá na palubě plachetnice Hispaniola na výpravu za pokladem. Protože o dramatické události a mnoho velkých dobrodružství na Ostrově pokladů nebude nouze. Stejně tak tomu bylo i ve výborném představení rakovnického souboru Tyl, který nám hru předvedl v loutkovém provedení. Zcela zaslouženě ho 100% diváků hodnotilo jako "super".

Spolu s herci k nám z Rakovníka přijeli i hudebníci z "plynně komorního orchestru moderní nepopulární hudby" Z davu. Ten letos v červnu velkolepě oslavil už 15 let své existence. Jejich zatím poslední deska "Jiří říkal, že" je tak vydařená, že se prý vyplatí si ji koupit. Má skvěle vyvedený papírový futrál, je opatřena texty a spoustou umění. Kapela vám ji ráda pošle za krásných 100 Kč včetně poštovného.

Pravidelné večerní divadelní představení patřilo divadlu SemTamFór ze Slavičína. Lehká konverzační komedie G. Dyreka Benátky pod sněhem je založená na jemném vtipu a absurdních situacích. Čtveřice herců předvedla, že je v tomto žánru jako doma a zaslouženě sklízela ovace diváků. Myslím, že i popírala název svého divadla. Fóry nepřicházely sem tam, ale pořád. A tak stejně jako po odpolední pohádce i po tomto představení se kuličky, kterými diváci hodnotí představení, sešly pouze ve válci s označením "super". Ostatní dva válce "dobrý" a "nic moc" zůstaly prázdné. SemTamFór vznikl v roce 2002. Jako autorské divadlo bylo ovlivněno autory Suchým a Šlitrem. Samotný název divadla SemTamFór charakterizuje jeho dramaturgický koncept a jeho převážně komediální repertoár. První interpretační počin divadla byl inspirován principem "divadlo na divadle". Kromě hraní pořádá soubor každoročně krajskou přehlídku amatérských divadel "Valašské Křoví".

Druhou polovinu festivalu Léto na dlani načne v úterý 14. července klezmerová kapela Trombenik, která se po loňském úspěchu opět vrací na naše jeviště. A večer bude patřit komediálnímu thrilleru Jako naprostý šílenci, který zahraje Divadlo Exil z Pardubic.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster