Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani: Po Saxofonech přijel prezident

 16. 7. 2009 |  Libor Ševců
Foto
Představení Snídaně v podání domácího Divadýlka na dlani.
Do čtvrtečního programu festivalu Léto na dlani zasáhla nemoc, a tak se místo mnichovohradišťského souboru Tyl a jejich hry Dalskábaty, hříšná ves konalo náhradní představení. Domácí soubor zahrál satirickou komedii Snídaně. Před divadlem ovšem nechyběla pravidelná hudební část, kde oblíbené melodie zahrálo Zámecké saxofonové kvarteto z Mladé Boleslavi.

Zámecké saxofonové kvarteto vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let ve známých českých orchestrech. Pod vedením Josefa Žemličky vznikl velmi zajímavý projekt, který nabízí klasický i moderní repertoár saxofonového kvarteta. Diváci se mohli těšit například ze slavných melodií G. Gershwina, J. Ježka, a to v podání jednoho z nejkrásnějších a nejlíbivějších hudebních nástrojů jakým je saxofon. Vychutnávali si melodie mistrů klasiky, ale také písně z nejslavnějších muzikálů. Toto hudební uskupení hraje ve složení Josef Žemlička - tenorsaxofon, Petr Bartoň - sopránsaxofon, Jaroslav Dlask - altsaxofon a Miroslav Lambert - barytonsaxofon.

Satirickou komedii Snídaně od R. M. Gronského má Divadýlko na dlani na repertoáru už tři roky a na festivalu Léto na dlani se už jednou hrála. Hra nabízí lehce politický, středně závažný a silně tendenční pohled do obyčejného života jedné obyčejné rodiny jedné nejmenované země. Jenže obyčejný život naruší velmi neobvyklá návštěva. Na snídani se objedná samotný pan prezident. To se pak začnou dít věci. Hru jsme museli uvést jako náhradu za odpadlé představení, tedy neplánovaně. Jenže několik herců už mělo jiný program, a tak za ně museli zaskočit kolegové. Ale hráli tak suverénně, že to snad diváci ani nepoznali.

V pátek 17. července přivítáme nejprve jazzovou kapelu Los Rumebros a po ní se poprvé v Divadýlku na dlani představí dobrovický soubor Dobrovít s konverzační klasikou Jak je důležité míti Filipa.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster