Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani: Jazz a Filip

 17. 7. 2009 |  Libor Ševců
Foto
Jazzová a swingová kapela 4Leaf.
V pátek 17. července pokračoval festival Léto na dlani nejprve jazzovou kapelou 4Leaf, která dorazila až z Hradce Králové. Průběh koncertu však poznamenal déšť. Přišlo málo diváků, a ti se ještě museli před deštěm schovávat, kde se dalo. Večerní divadlo se přesunulo do sucha a na diváky čekala konverzační komedie Jak je důležité míti Filipa od dobrovického souboru Dobrovít.

4Leaf je kapelou výhradně jazzovou. Protože je ovšem složena z mladých muzikantů, nemá v repertoáru jen klasické swingové melodie, ale také skladby v latinsko-americkém rytmu, svižný be-bop, dojemné balady a v neposlední řadě i moderní jazz pro náročnější posluchače. Kapela je z větší části složena ze studentů a absolventů konzervatoře Jaroslava Ježka, konkrétně Jakuba Urbana (piano, zpěv), Vladimíra Šrámka (kytara) a Tomáše Votavy (bicí). Kvintet je ale úplný až s Filipem Vondruškou (baskytara, kontrabas) a Jakubem Žďánským (saxofon).

Komedii Jak je důležité míti Filipa od Oscara Wilda snad ani představovat není třeba. Patří totiž mezi nejčastěji inscenované komedie tohoto žánru. Dva mladí gentlemani žijící v Anglii roku 1890 si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. John si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen, a Algernon si začne říkat Filip poté, co pozná Johnovu mladou a krásnou chráněnku Cecily. Všechno se začne hatit, když se oba ocitnou pod jednou střechou. Dobrovický soubor Dobrovít hru nastudoval v klasickém pojetí a dobře udělal. Hra si zachovala vtip a herci si mohli své role užít. Není proto divu, že diváci hru kladně ohodnotili.

V sobotu jsme pro vás připravili překvapení. Nastal čas, abychom ho odtajnili - koncert bude všech a pro všechny. Přichystali jsme totiž karaoke show. Každý si bude moci vyzkoušet, jaké to je stát na jevišti. Večer pak přijde na řadu zbrusu nová hra Divadýlka na dlani, kterou v premiéře uvedeme. Jmenuje se Inventura a pojednává o skutečné inventuře, ovšem nejen v divadle ale i v duši.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2020 | Webmaster