Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Isarafest 2010

 28. 5. 2010 |  Libor Ševců a Tomáš Rýdl
Foto
V sobotu 5. června 2010 proběhne v areálu Divadýlka NOVANTA na dlani v Debři nový Word music festival, který vznikl na základě dlouholeté spolupráce folkrockové skupiny ISARA a Divadýlka na dlani. Organizátorům se zalíbila tradice bluegrassových Saloonů v modrém a rozhodli se založit tradici podobnou, avšak zaměřenou na world music a akustické projekty. Prakticky ale mají na festivalu do budoucna dveře otevřeny všechny kreativní kapely bez rozdílu žánrů.

Letos dostanou příležitost kapely, které (po hříchu) na Mladoboleslavsku veřejně moc nehrají, ačkoliv hrají velmi nápaditě a mají velkou podporu fanoušků např. na internetu (www.bandzone.cz atp.). Festival odstartuje v 16 hodin skupina Dontcares. Velmi mladá začínající skupina, která sama sebe řadí do kategorie alternative rock. Je to snad proto, že se s neuvěřitelnou pílí a dravostí pouští do své vlastní tvorby, ve které se mísí různé styly: skáčko, inteligentní softrock a´la Alanis Morissette či emocionální Nirvana, slyšet tam můžete i staré dobré Creedence. V 17 hodin obsadí podium vokálně instrumentální soubor Altis sdružený kolem vyučujícího kytary na ZUŠ Alexandra Visiče. To se hlásí do škatule „acoustic-experimental“. Uslyšíme písně ovlivněné jazzem, latinou, folklórem i rockem a ještě určitě něco navíc. Jejich písně mají velmi zvláštní atmosféru, která v areálu u řeky Jizery (Isary) dobře vynikne. Naprosto neuvěřitelným úkazem na hudební scéně (a to nejen regionální) je indie-acoustic dvojice Michael´s Cathedral. Představí se od 18 hodin. Kytara, zpěv a violoncello a…nic tam nechybí. Inteligentní texty podávané s podivuhodným nadhledem, přitom však s dostatečným emocionálním nábojem, netradiční postupy v aranžích, jedinečná atmosféra – to jsou Michael´s Cathedral. Největším tahákem festiválku bude od 19 hodin skupina Alastair hrající pravé nefalšované irish & scottish. Hlavní postavou této skupiny je (ne)pravý skot ze Shetlandských ostrovů Alastair S. Edwards hrající na housle, pardon, na „fiddle“, druhdy člen skupiny Czeltic. A domácí nakonec. Od 20 hodin Isara. V její hudbě se snoubí hned několik inspiračních zdrojů. Nálepka celtfolkrock či folk-world music je hodně široká. V současné době se snaží zabalit různou starou hudbu (lidovou i vážnou) do nového kabátu a vychází jim svěží, netradiční a málo vídaná odrůda folku s bubnama.

Z popisu zúčastněných spolků je jasné, že ve spojení s magickým areálem Divadýlka NOVANTA na dlani v blízkosti řeky Isary a kostela sv. Barbory se mají všichni na co těšit. Do budoucna plánují organizátoři pozvat spoustu dalších zajímavých kapel. Životaschopnost festivalu však vždy závisí na množství jeho příznivců. Tak jen přijďte, hudebníci se už na vás těší.
Další články autora:
žádný další článek nebyl nalezen
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2020 | Webmaster