Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Do stovky jen 88 - historie Divadýlka (12. díl)

 13. 7. 2011 |  Petr Matoušek
Foto
V sezoně 2008 - 9 počaly sílit tlaky ze strany majitele objektu. Postupně jsme byli jako divadlo vymezováni z doposud užívaných prostor. Zásadní ranou pro nás bylo uvolnění skladu kostýmů a rekvizit, takže již o prázdninách 2009 probíhalo horečné stěhování rekvizit do hereckých šaten a kostýmy jsme umístili přímo v divadelním sále.

Divadlem, či zatím spíše jeho vedením, se počala šířit atmosféra nejistoty nad dalším setrváním divadla v současných prostorách. Přesto, se pracovalo dál. Radek Kotlaba upravil hru Ladislava Klímy a Arnošta Dvořáka Matěj Poctivý. Do hlavní role byl obsazen Martin Weiss. Jeho sekundantem na scéně se stal Martin Herrmann v roli tajemného pianisty. Hra byla v premiéře uvedena tradičně v Létě na dlani 10. července 2010. Ještě nedozněl potlesk z červencové premiéry a přišla sprcha v podobě astronomického nájmu. Jako by pan Šubrt hodil za hlavu těch skoro šest let našeho působení v Debři. Jako bychom nebyli ti, kdo do Debře poprvé dovedli diváky. Měli jsme stejné podmínky jako komerční fitness v prvním patře.

V té době na valné hromadě padlo rozhodnutí, že odcházíme ze Vdovy. kardinální otázku Kam? jsme se snažili ve výboru řešit již alespoň rok, kdy jsme tyto tendence majitele zvyšovat náš podíl na provozu objektu zaznamenávali. Ovšem bez valného výsledku. Navštívili jsme pana primátora MUDr. Raduana Nwelatiho a na jeho pokyn se celou záležitostí počal zabývat pan Ing. Adolf Beznoska. Po několika kolech jednání byly na stole dvě varianty - sál DPS, loutkový sál DK. vzhledem k tomu, že o sál v Domě s pečovatelskou službou projevilo zájem i sdružení seniorů z Mladé Boleslavi, rozhodli jsme se pro kulturní dům. Vedení Kultury města a.s. (jmenovitě pan ředitel PhDr. Pavel Filip) nám vyšlo vstříc a my a se začali pomalu přemisťovat. Nechci se vracet zpět k prosincovým a lednovým dnům, kdy jsme převezli cca 11 čtyřmetrových vleků, jen bych touto cestou rád poděkoval všem, kdo se na této operaci podíleli (pro divadlo to byla srovnatelná akce s legendárním vyloděním spojeneckých vojsk v Normandii - OVERLORD). To, že i ve vypjaté atmosféře před stěhováním jsme ještě přezkoušeli a scénicky upravili Aškenázyho Malou vánoční povídku, svědčí o tom, že se soubor semkl a má chuť pracovat. Pak nás tedy nemůže nic rozházet. Snad jen další stěhování... ale to je přece kdesi v nedohlednu. Alespoň doufám. Od ledna 2011, patříme tedy do Domu kultury a naleznete nás tady každý čtvrtek při některém z představení nebo v pondělí a úterý, kdy zkoušíme.

Tímto seriál historických exkursí do dějin našeho divadýlka končí ve žhavé přítomnosti. Další řádky budeme psát spolu... přejme si divadelní: Zlomme
vaz!
Další články autora:
06.09.2019 Přihláška do dětského studia
26.08.2019 Recenze na Vávru
15.04.2019 Divadýlko jede do Volyně
18.03.2019 Divadýlko doporučeno na celostátní přehlídku
18.03.2019 Vávra míří do Rakovníka
03.01.2019 Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech
05.11.2018 Premiéra Mušketýrů
08.07.2018 Všíchni jsme herci... ve Volyni uspěli
24.03.2017 Dětské divadelní studio nezapadlo
19.03.2017 Wintrovky 2017 za námi aneb Jak jsme dopadli
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster