Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Pivo, buřty a nenávist...

 19. 3. 2018 |  Honza Švácha (Zpravodaj Wintrův Rakovník)
...na scéně i mimo ni. V poslední době potkávám lidi, kteří se chovají, mírně řečeno, jako hulváti. Rozhodli se rezignovat na rozlišování mezi pravdou a nepravdou, vytvořili si svoji vlastní realitu a tu silou několika buldozerů tlačí před svým břichem s jistotou tažného koně. Boční klapky na očích vytvořené z nechuti pochopit, zjistit, naučit se či věřit čemukoli mimo subjektivní realitu, zajišťují poklidný pocit bezpečí a vlastní suverenity. V domečcích pro panenky s kraječkami, kyselým pivem, buřty s cibulí a nenávistí v růžových záclonách.

Kdekdo ví, že je třeba vytvářet v lepenkových krabicích otvory, kterými by pronikl dovnitř alespoň přibližný pocit reality. Je to tak správně, protože hrozí reálné nebezpečí, že sídliště domečků pro panenky obsadí podstatný životní prostor a vzduch nutný k dýchání bude prosycen octovými výpary a květinovou aviváží.
Tím, kdo se snaží mezery mezi růžovými lepenkových stěnami domečků rozšiřovat, je mimo jiných i divadlo. A za to díky Petře Matoušku, Švestko, Kostková, Sládku, Bobku, Huntíři, Herzinová, Kvačku a Kvačková i Brázdo. Za to vám díky.
Další články autora:
19.03.2018 Hru si objednali legionáři
19.03.2017 Feydeau veděl, jací jsme
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2019 | Webmaster