Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

7. ročník letní plenérové scény

 25. 7. 2007 |  Petr Matoušek
Foto
Blanka Kollinová a Jiří Filip jako Adriana a Zdeněk ve hře Rue Bonaparte 17 na premiéře 21. července 2007. (foto: Michal Bureš)
Čtrnáct dní naplněných divadlem a hudbou uteklo jako voda. Je pravda, že začátek letního festivalu byl poněkud poznamenán nepřízní počasí a proto jsem byli nuceni jednu kapelu (Barbecue) a dvě divadelní představení (Léto v Laponsku – Divadlo (a)MAŤÁK a Která je úterý – Divadlo poesie) přesunout do útulna divadelního sálu. Ve čtvrtek 12. července jako jediní vystoupili na letní scéně Los Rumberos s nádhernou sprškou jazzových melodií.

Sobota 14. července nenechala nikoho na pochybách, že léto je zpět. Představení nově vzniklého uskupení Mackie Messer Band bylo milé, jazzové, swingové – zkrátka skvěle se hodící k letnímu podvečeru. Představení Divadýlka na dlani „Je libo čaj pánové, také přispělo ke skvělé náladě sobotní noci. V úterý 17. července bylo stále teplo, skoro se chce říct horko, ale přesto si diváci cestu do Novanty našli. Mohli nejprve shlédnout koncertní vystoupení vokálně instrumentální skupiny Každý den starší a od 21. hodiny představení Neomluveného divadla z Prahy Osamělost fotbalového brankáře. Čtvrteční teplý podvečer zahájila s Putnou přes Jizeru country kapela Putna po které následovalo večerní představení divadla Homotvorní Neškvor s autorským představením nežerte Clinta Eastwooda. Déšť, který se přihnal nikoho neodradil a obě představení se konala na venkovní scéně.

Na sobotu 21. července byly připraveny dvě premiéry. Hudební skupina Isara se představila obecenstvu poprvé a získala zasloužené sympatie. Večerní představení se konalo v sále Divadýlka na dlani. Prostor inscenaci lépe vyhovoval. Divadýlko na dlani představilo svou 14. premiéru Rue Bonaparte 17. Autorský počin Petra Matouška a Radka Kotlaby, pod režijní vedením obou autorů a s nemalým přispěním autorského celého souboru přenesl diváky do Paříže minulého století. Plný sál souzněl s jevištěm už od prvních slov. Premiéra se vydařila. O tom jak se povede divadelní inscenaci rozhodnou až další představení bez premiérové publika. Přejme jí dlouhý život. Další představení Rue Bonaparte plánuje Divadýlko na dlani, z provozních důvodů, až na druhou polovinu měsíce října.

Závěrem bychom rádi poděkovali divákům za jejich návštěvnost a tím projevenou přízeň, statutárnímu městu Mladá Boleslav a Hejtmanu Petru Bendlovi bez jejichž finančního přispění bychom celý festival těžko mohli uspořádat v požadované kvalitě.
Další články autora:
06.09.2019 Přihláška do dětského studia
26.08.2019 Recenze na Vávru
15.04.2019 Divadýlko jede do Volyně
18.03.2019 Divadýlko doporučeno na celostátní přehlídku
18.03.2019 Vávra míří do Rakovníka
03.01.2019 Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech
05.11.2018 Premiéra Mušketýrů
08.07.2018 Všíchni jsme herci... ve Volyni uspěli
24.03.2017 Dětské divadelní studio nezapadlo
19.03.2017 Wintrovky 2017 za námi aneb Jak jsme dopadli
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2020 | Webmaster