Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani již po osmé

 18. 6. 2008 |  Petr Matoušek
Foto
Na loňském ročníku Léta na dlani vystoupila také bluegrassová skupina Barbecue.
Již po osmé se o prázdninách zvedne pomyslná opona, již po osmé zazní divácký potlesk. Již po osmé začne Léto na dlani. Divadýlko na dlani v desátém roce své existence pořádá osmý ročník letní plenérové divadelní scény. Divadýlko tak znovu nabízí divákům z Mladé Boleslavi i návštěvníkům města a regionu zajímavé kulturní zážitky v době, kdy ostatní kulturní instituce mlčí.

Letošní Léto na dlani vychází z tradiční dramaturgie letního festivalu. Na venkovní scéně v areálu Divadýlka NOVANTA na dlani v Debři uvidí diváci vždy od 19. hodiny některou z hudebních skupin a od deváté večerní se mohou těšit na divadelní představení. V úterý 8. července začne letošní ročník poněkud netradičně. V 18:00 bude zahájen slavnostně vernisáží k deseti letům Divadýlka na dlani. Fotografie z historie Divadýlka na dlani od různých autorů budou vystaveny ve foyer divadla až do října.

Hudební scéna bude v letošním roce zastoupena zvučnými jmény. Známou skupinu Traband vystřídají Sestry Steinovy, písničkářky z Děčína nebo klezmerová skupina Trombenik. Jim budou jistě velmi dobře sekundovat študáci a kantoři z mladoboleslavské ZUŠ, skupina Isara nebo jazzové uskupení z Turnova Mackie Messer Band. Co se týče nabídky divadelních představení, mohou se diváci těšit především na komedie, které patří k létu a prázdninovým dnům. Pokud navštívíte představení benešovské BANDY, zjistíte, že nejhorší ze všech snů je neuskutečněný sen matky, který má realizovat dcera. O dva dny později 10. července se nenechte odradit tituly, pod kterými je podepsán Václav Havel. Obě představení Audience i Vernisáž sice nepostrádají absurdní vidění autora, ale jsou obohacena o současný nadhled divadla Exil z Pardubic, které je pravidelným hostem festivalu. První sobota 12. července je věnována Carlo Gozzimu a Divadelnímu souboru Sokol Lázně Toušeň. Ti nám předvedou inscenaci Král jelenem, která je pohádkovou komedií dell’arte. Druhý týden zahájí v úterý 15. července soubor Nakafráno Turnov představením Naštěkaná. Čtyři sympatické ženy vám předvedou vtipnou a svižnou komedii, která nese podtitul Čtyři ženy v maloměstě. O smích jistě nebude nouze stejně jako o kosé pohledy směrem k partnerům. Čtvrteční představení 17. července patří Homotronnímu Neškvoru, který nás i vás nadchl v loňském vystoupení Nežerte Clinta Eastwooda. Letos oba protagonisté spolu s vámi oslaví Narozeniny nového kamaráda. My se jen ptáme – A co na to Clint? ¨

Posledním dnem je sobota 19. července a ta je věnována Divadýlku na dlani. Na pořadu je již 15. premiéra našeho souboru, která nese název Pít či nepít aneb Oč tu vlastně běží. Vzhledem k tomu, že se jedná o premiéru, nehodláme nic prozrazovat, snad jen to, že se snažíme neodchýlit od jistého nadhledu nad tématem. A jaké že to téma bude? Zkuste si na to odpovědět sami. Pokud vám název cosi připomíná, je to dobře – pokud ne, nelekejte se. Včas se všechno dozvíte přímo na scéně.

Nezbývá než připomenout, že v našem kraji je tento festival unikátním projekt ať již z hlediska délky trvání či dramaturgické náplně. Proto je také finančně podpořen Středočeským krajem i Statutárním městem Mladá Boleslav. Nezbývá než popřát 8. ročníku Léta na dlani dobré počasí, skvělé diváky, dobrou muziku a kvalitní představení. Léto na dlani budiž pochváleno.
Další články autora:
06.09.2019 Přihláška do dětského studia
26.08.2019 Recenze na Vávru
15.04.2019 Divadýlko jede do Volyně
18.03.2019 Divadýlko doporučeno na celostátní přehlídku
18.03.2019 Vávra míří do Rakovníka
03.01.2019 Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech
05.11.2018 Premiéra Mušketýrů
08.07.2018 Všíchni jsme herci... ve Volyni uspěli
24.03.2017 Dětské divadelní studio nezapadlo
19.03.2017 Wintrovky 2017 za námi aneb Jak jsme dopadli
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2020 | Webmaster