Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Reportáž

 7. 7. 2008 |  Martin Weiss
Foto
Delegace redaktorů - zleva: Klára Pabištová, Líba Mikulecká, Martin Weiss a Míša Charvátová
Jak mnozí z Vás vědí, principál Divadýlka na dlani, Petr Matoušek řídí kromě našeho divadla společně s Blankou Kollinovou a Jiřím Filipem také Dětský dramatický a literární kroužek na 9. základní škole. Navazuje tak na odkaz Dětského divadelního souboru, jehož činnost byla ukončena před několika lety. V pondělí 21. dubna dorazili jeho svěřenci na zkoušku, kterou tentokrát vedla pouze Blanka s „hostující“ Klárou Pabištovou z Divadýlka. Petr byl indisponován z rodinných důvodů, Jirka z důvodů studijních. Jaké bylo jejich překvapení, když okolo páté hodiny vstoupila do dveří delegace redaktorek v doprovodu fotografa.

Děti nedokázaly potlačit údiv. Jejich překvapení by bylo možná ještě větší, kdyby tušily, že slečny redaktorky jsou Libuše Mikulecká a Michaela Charvátová - obě členky Divadýlka. Stejně tak fotograf nebyl z regionálního deníku, nýbrž se jednalo o mou maličkost. Po odehrání scének, což jsou oblíbené několikaminutové improvizace na zadané téma, se děti rozsadily do kruhu a ochotně odpovídaly na otázky.

Všichni mladí herci navštěvují základní školu. Nejstarší z nich a jediný muž v souboru je třináctiletý Štěpán. Právě on odpovídal nejaktivněji na dotazy ohledně hry i souboru. Podobně jako někteří další se k hraní divadla dostal přes letáčky, které Petr Matoušek roznášel po školách. Ostatní se o souboru dozvěděli díky kamarádům.

V současné době soubor pracuje na nové hře. Jedná se o dobrodružné příběhy, ve kterých hlavní hrdinka díky své fantazii a pohádkovým knihám zavítá např. mezi piráty. Děti tento úsek předvedly. Hra bude mít premiéru až v průběhu října v prostorách Divadýlka. Strávili jsme s dětmi příjemnou hodinku a zavzpomínali na staré časy. Třeba se jednou s oběťmi naší mystifikace setkáme na pódiu Divadýlka. Zatím jim držíme palce a přejeme také tolik krásných zážitků, které jsme v dětském souboru sami prožili.
Další články autora:
23.03.2016 Bylo nás pět je doporučeno na národní přehlídku ve Volyni
19.02.2016 Petr Matoušek: Celou partu z Bylo nás pět jsem měl obsazenou jedna dvě
20.05.2015 Pod kilty trenky nepatří, přivezlo Divadýlko doporučení díky tomu?
22.03.2015 Divadýlko na přehlídce v Rakovníku opět nezklamalo
23.01.2015 Soubor se představuje: Kristýna Řepová
23.01.2015 Soubor jásá: Zkoušíme Bylo nás pět
23.01.2015 Prasátko smrti
12.11.2014 Noc divadel v Divadýlku na dlani: program potrvá do třetí hodiny ranní
23.10.2014 Soubor se představuje: Kateřina Límanová
23.10.2014 Natřikrát zlomená Klára
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2020 | Webmaster