Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani: den druhý

 11. 7. 2008 |  Libor Ševců
Foto
Aleš Dvořák (vpravo) a Josef J. Kopecký z pardubického Exilu v Havlově Audienci. Foto: Jiří Filip
Tak jsem si minule stěžoval na počasí, které nás nejprve strašilo, ale nakonec se v dobré obrátilo. Druhý den Léta na dlani - čtvrtek 10. 7. byl ještě horší. Od rána až do odpoledních hodin vytrvale pršelo a navíc se výrazně ochladilo. Diváci nás maily a telefonáty atakovali, jak že to bude s divadlem. Bude se hrát? A venku? Trpělivě jsem odpovídal, že hrajeme za každého počasí, protože je v záloze suchá varianta v sále Divadýlka. Nakonec ale na ni nedošlo.

Počasí nám asi fandí, protože opět se během odpoledne vyčasilo, déšť ustoupil a teplota stoupla tak, že se mohlo hrát na venkovní scéně. Snad mu to vydrží. Prosím!

V první části večera se nám představily děčínské Sestry Steinovy. Karolína a Lucie vypadaly jako rebelky, ve skutečnosti jsou to dvě křehké nekonformní dámy. Hudba jejich písní byla podřízena textům, jejichž autorkou je Karolína. Ty jsou na hraně písně a básně. Najdete v nich radost i bolest, hořkost, ironii, vzdor, ale i vtip, provokaci a nadhled, jenž přináší naději. Sestry Frankensteinovy (jak se samy uvedly) svým vystoupením přilákaly více jak padesátku diváků. Po koncertu neodolaly a počkaly si na divadelní představení. Prý jsou jen zvědavé a po začátku "vypadnou", nakonec zůstaly až do konce.

Tím představením byly dvě aktovky Václava Havla Audience a Vernisáž. O nich snad není třeba psát, protože jsou dostatečně známé i hrané. A tak bylo zajímavé sledovat, jak si s touto výzvou poradí pardubické divadlo Exil, které je k nám jako pravidelný host festivalu přivezlo. Ale čtveřice herců nezklamala, obě aktovky vystřihla téměř bez úprav v textu a s lehkostí a vtipem. Ukázala, že i když dnes žijeme v době naprosto odlišné, absurdita některých životních situací je tu s námi stále. A myslím, že divákům, kteří nemají Havla v oblibě, poopravila názor.

V sobotu nás čeká muzika na vážno i nevážno a navíc v kostele. Po ní pak toušeňští divadelníci odvypráví téměř pohádkový příběh. O čem bude? Přijďte se podívat.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster