Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani: den třetí

 13. 7. 2008 |  Libor Ševců
Foto
Vystoupení kantorů a študáků ZUŠ v kostele sv. Barbory.
Je sobota a festival Léto na dlani se přiblížil ke své polovině. Zřejmě kombinace více špatných faktorů způsobila, že tentokrát dorazilo diváku poskrovnu. Špatné počasí, které ale nakonec nezklamalo. Sobota a televizní konkurence. Pivní slavnosti v nedalekém pivovaru. A také možná změna žánru - vážná hudba a ještě navíc v kostele. No uvidíme, snad to byla jen výjimka a v dalších dnech se opět vrátíme k početnému publiku.

Hudební část festivalu tentokrát proběhla v přilehlém gotickém kostelíku sv. Barbory ze 13. století. Stojí zde opomenutý, čemuž odpovídá i jeho nelítostný stav. Nicméně je funkční a my se v něm občas snažíme uspořádat nějakou tu kulturu. Tentokrát to bylo vystoupení kantorů a študáků z mladoboleslavské Základní umělecké školy, kteří předvedli vybrané skladby klasické hudby. Některé árie rozezněly klenutí kostela tak, že byly slyšet i daleko venku.

Divadelní představení zavedlo diváky přímo na jeviště, které mělo tvar arény. Diváci tedy usedli po obvodu hrací plochy vystlané měkkými žíněnkami a měli herce skutečně „ na dlani“ tak, jak název festivalu i našeho divadla říká. Divadelní soubor při TJ Sokol Lázně Toušeň zdůrazňuje ve svých představeních pohybovou složku. A nejinak tomu bylo i v téměř pohádkově laděné komedii Král jelenem. Tato hra italského dramatika Carla Gozziho vychází z principů commedie dell’arte. Je hravá, barevná, potěší na duši. Herci v akčních částech předváděli téměř artistické výkony, proto ty žíněnky. Lázeňskotoušeňští se hrou bavili a bavili se i diváci.

V úterý 15. 7. se festival přehoupne do druhé poloviny. Ovšem čekají na nás dvě lahůdky. Nejprve Trombenik, skvělá klezmerová kapela (židovské písně), a pak Naštěkaná, tedy čtyři ženy z maloměsta. Nenechte si je ujít, budou stát za to.

A na závěr ještě jedna pozvánka. V sobotu 19. 7. bude změna. Místo původně avizované skupiny Isara zakončí hudební část festivalu "malé zjevení na domácím hudebním nebi" zpěvačka a klavíristka Maria Hoffman. Nebude to tedy původně plánovaný František Segrado.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster