Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
dětské studio
Dětské studio Divadýlka na dlani vzniklo v roce 1997. Pracovalo tehdy na 9. ZŠ pod vedením Petra Matouška a Simony Hájkové (nyní Matouškové). Souborem do roku 2011 prošlo více jak 60 dětí, které na studovaly 6 velkých inscenací a 8 drobnějších dramatických útvarů (skeče, anekdoty apod.). Někteří ze členů DS divadlu propadly i nadále. Mezi úspěšné adepty, kteří dnes stojí po našem boku patří Jiří Filip, David Horák, Martin Weiss, Blanka Kollinová, Libuše Mikulecká a Klára Pabištová.

V dětském studiu se pokoušíme mladé adepty Thálie provést labyrintem dovedností nezbytných k pobytu na jevišti. Naučí se pohybovat v dramatickém prostoru, naučí se využívat svůj hlas jako nástroj, vyzkouší si hru s reálnou či imaginární rekvizitou. Snažíme se je naučit navzájem se poslouchat, reagovat na vnější podněty, vyvolat si vnitřní motivaci pro jednaní atd.

V neposlední řadě pracujeme s dramatickým textem, jehož výsledkem by měla být dvě představení - jedno vánoční a jedno na konci školního roku. Pokud se naskytne příležitost, děti se mohou ocitnou v tzv. "dospělém" souboru při realizaci některých drobnějších a pro ně vhodných projektů.

Kde: v Domě kultury v divadelním sále
Kdy: každé pondělí od 16:00 do 18:00 hodin (od září do června)
Kdo: děti od 9 do 18 let (nálesledně je možné pokračovat v souboru Divadýlka na dlani)
Kurzovné: 400 Kč na pololetí, tj. 800 Kč za sezónu
Přihláška: ke stažení zde
Plán zkoušek: tzv. ferman
© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster