Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani: den čtvrtý

 16. 7. 2008 |  Libor Ševců
Foto
Naštěkaná aneb čtyři ženy v maloměstě v podání turnovského souboru Nakafráno. Foto: Jiří Filip
To nám to utíká. Ani jsme se nenadáli a festival Léto na dlani vkročil do své druhé poloviny. Když jsem přicházel v úterý odpoledne do Divadýlka NOVANTA na dlani, byl jsem tentokrát v klidu. Během víkendu jsme zdárně vyřešili náhradu za odpadlou kapelu Isara, sehnali jsme Františka Segradu a jeho skupinu Veselá bída. Stihl jsem opravit všechny webové prezentace a kulturní rubriky, rozeslat změnu do všech médií a nechat vyrobit změnové plakáty, část jich už visí. I počasí vypadalo zdárně a navíc večerní divadlo bylo plánováno do sálu, takže by ani deštík nevadil.

Jenže hned po příchodu mě náš principál a produkční festivalu v jedné osobě Petr Matoušek z klidu vyvedl. „Segrado nepřijede! Někdo z jeho kapely nemůže.“ Šly na mě mrákoty. Představa, že to zase budu všude opravovat, mě přiváděla k šílenství. „No to už budem za blbce!“ Až blahodárná slivovice mě opět přinesla uklidnění. Co se dá dělat, diváci to snad pochopí, noviny jsou na změny zvyklé. Takže, co vlastně v sobotu bude? Snad už definitivně zazpívá mladá anglicky zpívající zpěvačka Maria Hoffman. (Více o ní si můžete přečíst v předchozím článku.)

Mezi tím už zvukař pilně stavěl aparaturu pro podvečerní koncert pražské kapely Trombenik. Ta to v klezmerovém rytmu pěkně rozjela. Skladby vycházející z židovské muziky se zas tak často neslyší. A tak diváci byli nadšení. Mimochodem na koncert jich dorazila šedesátka a to je zatím rekord letošního festivalu. Masíčko, pivečko a sem tam i něco ostřejšího šlo pěkně na odbyt.

Večer jsme se přesunuli do sálu. Turnovský soubor Nakafráno si přál hrát v komornější atmosféře. Jejich představení Naštěkaná, které si čtyři protagonistky představení samy napsaly, bylo prý původně určeno na jedno odehrání pro známé. Životní zážitky a svébytné názory čtyř žen, které se pravidelně scházejí v kavárně a zdrbnou tam kdeco, se ale staly hitem tohoto mladého a nadějného souboru. Všude, kde ho hrají, plní divadla. A vděčné téma se setkává s vděčným přijetím diváků. Nejinak tomu bylo i u nás na festivalu. Pokud vám toto představení uteklo, nevadí. Určitě ho ještě letos zopakujeme.

Protože i divadlo mělo početné publikum, překonal úterní čtvrtý den festivalu Léto na dlani počtem diváků všechny předešlé dny a hlavně napravil reputaci po sobotní velmi slabé návštěvnosti. Ve čtvrtek čekáme další návštěvu z Turnova, tentokrát hudební. V jazzovém rytmu zahraje Mackie Messer Band. V divadelní části pak Homotronní Něškvor oslaví Narozeniny mého kamaráda. Buďte si jistí, že budou hodně veselé. Tento soubor znáte už z loňského ročníku, kdy Nežrali Clinta Eastwooda.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster