Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Soubor se představuje: Barbora Bartošová

 1. 12. 2008 |  Jiří Filip
Foto
Barbora Bartošová
Cyklus rozhovorů, ve kterém postupně představujeme jednotlivé členy souboru Divadýlka na dlani, dnes pokračuje. Tentokrát Jiří Filip podrobil výslechu "babičku pro speciální úkoly" (tak ji znáte ze Snídaně) Barboru Bartošovou.

Barunko, těšíš se na Mikuláše?
Na Mikuláše se určitě těším a to obzvlášť na celou baterii vystoupení našeho Divadýlka na dlani v celém příštím týdnu, kdy budeme strašit, ale hlavně také obdarovávat děti z širokého a dalekého okolí - to jsem asi trošku přehnala - jednoduše boleslavské děti. A soukromě? Upřímně, už jsem velká holka, takže punčošku už za okno nedávám (tak jsme to doma totiž dělávali) a taktéž nemusím nikde nikomu recitovat, zpívat nebo dokonce tančit, což by mě vlastně jako divadelnici asi mělo bavit, když se tak nad tím zamyslím, že... Samozřejmě, že mě to baví, ale na divadelních prknech, ne na chodbě paneláku, kde jsem od svých 5ti let žila s mými rodiči a také to patrně souvisí s mým dětským respektem z Mikuláše a trošičku strachem z čertů. A taky ji za okno možná nedávám z obavy, že mi tam přistanou jen brambory nebo uhlí. Ale ne, vážně, myslím, že by tam bylo i něco dobrého a dneska vlastně i na to uhlí se dá koukat
relativisticky :o)

Jsi spíš Barunka Panklová, nebo Divá Bára?
Tomu říkám slovo, tedy otázka do pranice. Někdy nad tím taktéž uvažuju. Já se nazývám stále stejná stokrát jinak, prostě typický blíženec.

Odkdy jsi u Divadýlka a jak ses k němu dostala?
Tak přesný rok by se určitě dal najít v našich divadleních análech... Ale s některými členy Divadýlka jsem se poprvé setkala na semináři pod vedením Václava Martince, který zorganizoval dnes již bývalý divadelní kolega Zdenda Okleštěk. Valná hromada Divadýlka mě přijala, určitě jednomyslně, za člena a bylo to po zmiňovaném semináři.

Myslíš si, že na blížící se valné hromadě Divadýlka bude valná nálada?
To je otázka, co se bude všechno probírat, ale valná nálada a zábava bude určitě po valné hromadě, protože je to na fermanu, tak to tak být MUSÍ! Každopádně na obé se velmi těším a doufám, že se sejdeme v maximální sestavě a uvidím lidi, co jsem dlouho neviděla a zkrátka a dobře, že to bude fajn a navíc ve vánoční atmosféře. Mimochodem vánoce jsou mé nejzamilovanější svátky.

Co je pro Tebe v Divadýlku nejpřitažlivější? (Odpověď, že jsem to já, neplatí.)
Jak víš, že jsem chtěla říct zrovna tebe?? Ale na druhou stranu ty vousy tak přitažlivé nebyly. Zaplaťpánbůh jsi dostal rozum. Hmmm - to je ale zapeklitá otázka. Na rozsáhlou úvahu asi není prostor, ale když se nad tím trošku pokusím zamyslet, tak asi ten mix osobností a že jsme tam skutečně samé osobnosti. Někdo se projevuje více, někdo méně, někdo hlučně, někdo pořád, někdo sem tam, jsou tam i zdánlivě tiché vody... ale určitě je to krásný živý organismus.

Účastníš se ráda práce za novým divadýlkovým barem?
Nový bar je naprosto geniální a originální, stejně tak, jako klavírní posezení. Určitě mě to za barem velmi baví, jen času je málo, ale jak jen to jde, ráda pomůžu.

Která hra Divadýlka se Ti líbí nejvíc a co v tom vězí?
Hmmm - další zapeklitá. Nemůžu říct, že bych měla nějakou naší nejoblíbenější hru. Líbí se mi vcelku všechny. Jen bych řekla, že někdy je improvizace ku prospěchu a někdy prostě ke škodě, ale tak to asi chodí. Každopádně si myslím, že se u nás diváci rozhodně nebudou nudit.

Co by si podle Tebe diváci určitě neměli nechat ujít?
Samozřejmě novou premiéru :o)

Jsi ráda, že už máš rozhovor za sebou?
To už je všechno???

Děkuji Ti za Tvé odpovědi.
Není zač.
Další články autora:
03.02.2012 Soubor se představuje: Radek Kotlaba
02.12.2011 Soubor se představuje: David Horák
09.06.2011 Soubor se představuje: Květa Exnerová
02.02.2011 Soubor se představuje: Marcela Paterová
02.07.2010 Soubor se představuje: Petr Matoušek
02.07.2010 Soubor se představuje: Kristýna Tejnická
26.02.2010 Soubor se představuje: Martin Weiss
09.12.2009 Soubor se představuje: Libor Ševců
07.10.2009 Soubor se představuje: Jan Jíše
03.03.2009 Soubor se představuje: Libuše Mikulecká
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster