Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Divadýlko na dlani se stěhuje!

 18. 11. 2010 |  Petr Matoušek
Foto
Nic netrvá věčně. Ani náš pobyt v divadle NOVANTA. Finanční tlak nás vede ke kroku, který je - to nezastírám - velmi bolestivý, ale bohužel jediný možný. Od prvního ledna se budeme nadále scházet v Divadelním sále Domu kultury Mladá Boleslav. A tím se uzavírá jedna krásná kapitola našeho divadelního života...

Ano je to tak. Dlouho odkládaný okamžik je tu. Divadýlko NOVANTA na dlani oficiálně přestává existovat jako kulturní instituce k 31. 12. 2010. K velké nelibosti místních obyvatel městské části Debř, ale i divadelníků. Proč k tomu došlo? Měli jsme čím dál méně muziky za čím dál více peněz. Zkrátka, prostorově se Divadýlko smrskávalo (přišli jsme o řadu prostor, které jsme až do té doby využívali - od září jsme byli nuceni vyklidit prostor nad osvětlovací kabinou, kde byly umístěny kostýmy a rekvizity. Proto máme nyní kostýmy přímo na sále atd.) a cena za provoz se neustále zvyšovala. Došli jsme až na hranici, která hrozila vystavit Divadýlko "bankrotu", a to jsme nemohli dopustit.

Budeme tedy působit na Divadelním sále Domu kultury v Mladé Boleslavi (dříve loutkový sál). Chtěl bych touto cestou poděkovat řediteli PhDr. Pavlovi Filipovi i ostatním pracovníků Kultury města Mladá Boleslav a.s., se kterými jsme jednali, že nám vyšli vstříc a společně jsem dohodli variantu finančně příznivější, než byla ta "debřská".

Zcela upřímně musím konstatovat, že ztrácíme prostor, který měl genia loci. Byl to náš divadelní domov. Dům kultury je provizorium, sice po technické stránce dokonale vybavené, větší, v dosahu většiny diváků, ale přece jen jej vnímám jako naše "prozatímní divadlo". Doufám, že spolu s vedením Kultury města najdeme společnou chuť udělat další kroky a časem z poměrně sterilního prostředí foyer vykřešeme místo, které opět bude dýchat divadelní atmosférou. Za sebe musím říci, že nepřestávám hledat a doufat v nalezení ještě vhodnějších prostor pro Divadýlko na dlani.

Proto, než se najde vhodný sponzor a postaví nám naše vlastní divadlo, se tedy budeme setkávat v Divadelním sále Domu kultury každý čtvrtek od 19:30. Kromě divadelních představení, můžete navštívit i na dva hudební cykly - Saloon v modrém (pravidelné začátky v 19:30), který je věnován bluegrassu
a koncerty věnované world music připravované ve spolupráci s kapelou Isara. Cyklus zatím nese pracovní název Zelený čtvrtek.

Zveme všechny příznivce divadla a Divadýlka na dlani zvláště, aby se přišli rozloučit spolu s námi s naším dosavadním působištěm. Poslední představení je plánováno na 16. 12. 2010 a jmenuje Vánoční povídka - již dnes si rezervujte vstupenky na našem webu.
Další články autora:
25.11.2022 Vstupenky jako dárek
06.09.2019 Přihláška do dětského studia
26.08.2019 Recenze na Vávru
15.04.2019 Divadýlko jede do Volyně
18.03.2019 Divadýlko doporučeno na celostátní přehlídku
18.03.2019 Vávra míří do Rakovníka
03.01.2019 Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech
05.11.2018 Premiéra Mušketýrů
08.07.2018 Všíchni jsme herci... ve Volyni uspěli
24.03.2017 Dětské divadelní studio nezapadlo
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2023 | Webmaster