Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Green Day aneb Na scestí

 21. 1. 2011 |  David Šelembek
Foto
Víte čím je datum 24. 2. zvláštní? Je přece první Green day. Boleslavská skupina Isara ve spolupráci s Divadýlkem na dlani pro vás připravila v divadelním sále Domu kultury v Mladé Boleslavi cyklus koncertů. Proč Green day? Zelená barva neodmyslitelně patří k tradiční irské hudbě a právě tu se, byť netradičně, pokoušíme s Isarou hrát.

Podtitulem cyklu je Na scestí. Každý ví, co je "rozcestí" - místo, kde se cesty, lidé i názory rozcházejí různými směry. "Scestí" tedy logicky musí mít význam opačný. Jde o místo setkávání a shledání. Křižovatku, kde se mohou potkat lidé bez ohledu na to, ze kterého směru přicházejí. V tradici irské lidové hudby mají křižovatky nezastupitelné místo. Kdysi dávno se na křižovatkách setkávali lidé z okolních vesnic, aby si spolu zamuzicírovali, zatančili nebo jen v klidu poseděli a zaposlouchali se. A právě takovou křižovatku jsme teď vyznačili a zveme každého, ať už je z kterékoliv vesnice nebo hudebního žánru, ať s námi přijde každý čtvrtý čtvrtek v měsíci Na scestí posedět a zaposlouchat se.

Pro začátek jsme na naši křižovatku dovedli cesty ze žánru folku, rocku a celtic (nebo worldmusic chcete-li). A tak uvidíte folkové Lážo Plážo z Lysé nad Labem a celt-folk-rockovou Isaru ve své akustičtější podobě. Na dalších koncertech se můžete těšit například na jablonecký Netřesk, nymburský Crossband, nebo písničkáře Davida Šitavance. Ale kdo ví, koho a odkud k nám vítr v budoucnu zavane.

Vstupenky můžete už nyní rezervovat zde na stránkách Divadýlka na dlani. Pokud bude chtít, tak vám na email, který při rezervaci uvedete, budeme pravidelně zasílat informace o dalších koncertech. Neváhejte, pište, objednávejte a mějte se.
Další články autora:
žádný další článek nebyl nalezen
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster