Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Co pro Vás chystáme

 20. 11. 2011 |  Petr Matoušek
Foto
Obnovená premiéra představení Jak se dělá divadlo na festivalu Léto na dlani 2011.
Tak jako každou sezonu má i tato takřka obdobný průběh. Na počátku (září, říjen) jsme oprašovali (opakovali) představení staršího data, tak aby se dala hrát i v dalším divadelním roce. A teď začínáme něco nového. I když jsem na počátku tvrdil, že průběh je obdobný, přesto se v detailech liší rok od roku.

Letos jsme kupříkladu začali s čištěním, rozšířením a dopracováním scénické koláže o Karlu Hynku Máchovi „A NA SVÉ POUTI POZDRAVUJTE ZEMI“. Datum premiéry je stanoven na počátek roku 2012 a bude určen především pro školy a jako zájezdové představení. Ve stopáží 35 minut se snažíme trochu kabaretní formou nahlédnout na život slavného českého romantika.

Dalším titulem je mikulášská pohádka z nedávné minulosti „KDY PŘIJDE MIKULÁŠ“. Představení bude premiérováno 5. prosince ve Škoda Auto Muzeu, kde proběhnou dvě představení. Podíváme se spolu s malými pacienty do roku 1985, do jedné malé nemocnice, kde personál připravuje pro pár dětí mikulášskou besídku, ale nakonec nikdo z dospělých nestihne začátek besídky a všechno tak musí zachránit předvánoční zázrak. I když letos hrajeme tuhle novinku jen u „škodů“ v muzeu, chystáme se pro příští rok zařadit představení do běžné sezónní produkce.

Hlavní a stěžejní inscenací příštího roku bude přestavení „CANDID“. Představení má premiéru plánovanou v červenci na festivalu Léto na dlani, ale uvidíme, možná se nám podaří překvapit nejen diváky, ale především sebe a posuneme datum premiéry více do školního roku. Přesto že se jedná o stěžejní záležitost, samotný provoz Divadýlka nám neumožňuje začíst zkoušet nejdříve než od 9. ledna, ale o to s větším zápalem. Doufejme, že ne plic.

Ve dnech 17. - 20. května je plánován 3. ročník krajské postupové přehlídky - POPELKA NA DLANI 2012. Konečně i my vložíme do souboje želízko do ohně svou adaptací povídky Karla Čapka „JAK SE DĚLÁ DIVADLO“. Obnovenou premiéru jsme odehráli na letošním Létě na dlani, dočistíme, malinko pozkoušíme a soutěžíme.

Stejně jako v předešlých letech zůstanou v novém roce stálicemi Saloony v modrém a „hudební scestí“ Green Day. Rádi bychom představili i další divadelní soubory a spolky, které působí v Mladé Boleslavi nebo jejím okolí. S několika soubory jsou termíny v jednání, takže se máte jistě na co těšit.

Otázku baru nebo jen příležitostného občerstvení stále řešíme. I když možná malinko odsouváme, protože ať se nám to líbí nebo ne, všechno je o penězích, a když přijdeme za vedením DK s našimi požadavky na bar, tak první otázkou z jejich strany bude: „A kolik nás to bude stát?“. Tím se dostávám takovým veleoslím můstkem k možnosti sponzoringu našeho Divadýlka. Vy, kteří jste si zakoupili vstupenky, jste svou troškou do mlýna přispěli. Ale nabízíme i jiné možnosti - například zakoupení některého představení pro vaši firmu, přemýšlíme o zavedení abonentek. Prozatím dovolte, abych poděkovali těm, kdo nám v našem díle pomáhají ať svou činností (hlavně místní média) a nebo financemi. Díky a sláva Vám, přátelé...
Další články autora:
05.12.2023 VSTUPENKY JAKO DÁREK
25.11.2022 Vstupenky jako dárek
06.09.2019 Přihláška do dětského studia
26.08.2019 Recenze na Vávru
15.04.2019 Divadýlko jede do Volyně
18.03.2019 Divadýlko doporučeno na celostátní přehlídku
18.03.2019 Vávra míří do Rakovníka
03.01.2019 Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech
05.11.2018 Premiéra Mušketýrů
08.07.2018 Všíchni jsme herci... ve Volyni uspěli
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster