Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Co dělá, když nehraje divadlo: Jeník Hejdrych

 3. 2. 2012 |  Petr Matoušek
Foto
Nový seriál Vám nabídne pohled do soukromí našich herců a hereček. Někdo rád sportuje, někdo rád vaří, jiný chodí po výstavách, další nejraději usíná u televize. Navíc divadlo nemusí být jedinou zábavou a koníčkem. Mezi námi se najde nejedna zpěvačka, výtvarnice nebo sportovec. Dala by se vyjmenovat řada dalších činností, která naplňují volný čas lidí z Divadýlka na dlani. Prvním zpovídaným byl Jeník Hejdrych.

Co děláš, když nestojíš na jevišti?
Já když nejsem v divadle, tak se věnuju počítačům. Nebo popíjím. A počítačům se věnuju míň. Poslední dobou jsem zjistil, že poměrně často navštěvuju pohostinská zařízení anebo chodíme po návštěvách. A tam se taky pije.

Co je nápoj týdne?
Moje oblíbená trojkombinace. Dvojka červeného, lehká Cola a voda. V hospodách, kde se mluví anglicky, tomu říkají „assembly“, soupravička.

Počítače - co konkrétně? Software, hardware?
Software, pochopitelně. V hardware se už neorientuju. Tam mi nejen ujel vlak, ale dokonce už vytrhali koleje. Každou chvíli někdo napíše, zavolá, potřebuje poradit, pořešit, napravit hlavu svému PC. Nedávno mi volal kolega, že má problém s notebookem, jestli se může stavit, ale že ten počítač je starší typ. Říkám „pokud to není Underwood nebo Consul, tak se pokusím“. Jsem zvědav, co přinese.

A co Jeník a sport?
My máme se sportem takový seriózní vztah - oba se respektujeme, ale nijak se navzájem neovlivňujeme.

A co knihy?
Čtu pořád, čtu během cesty do práce - to je hodina tam, hodina zpátky. Čtu knihy na elektronické čtečce. Je super mít u sebe vlastně celou knihovnu v malé krabičce. Navíc mi tam každé ráno přijdou noviny, takže čerstvých zpráv je pořád dost. A člověka po ránu nic tak nepovzbudí jako zjištění, že Iveta Bartošová utekla z léčebny, to je fakt balzám na duši.

Když to tak vezmu, tak ty kouříš elektronické cigarety, čteš elektronické knihy a co jídlo - stravuješ se normálně?
Zatím nenašli odpovídající náhradu. Mně by maximálně vyhovovalo, kdyby vynalezli elektronickou flašku. Ale zpátky ke knížkám. Ten Kindle (Amazon Kindle, elektronická čtečka - pozn. red.) mi vyhovuje. Má naprosto bezkonkurenční displej, opravdu vypadá jako papír, neunavuje oči.

Kniha týdne?
Můžu doporučit poslední přečtenou knížku, od které jsem se nemohl utrhnout - Mapa z kostí, James Rollins. Trochu na způsob Šifry mistra Leonarda, zjevně se veze na popularitě tématu tajných společenství ve Vatikánu. Nabité akcí, na čtení oddychovka.

A ostatní žánry? Sci-fi, fantasy?
Sci-fi ano, fantasy ne. To mě minulo. Hlavně mi vadí, že je tam hrozně postav a každá se jmenuje jinak. Já si to prostě nepamatuju. Když hrajeme Pratchetta, tak mám taky kolikrát problém, jak oslovit kterou postavu, to je figur, jak na orloji.

A co filmy? Jsi známý mezi kolegy v divadle jako filmový fanoušek.
Zrovna minulý týden jsme měli takových filmových sedm dní. Shlédli jsme takové tituly jako od - podle mne nejhoršího - Ocelová pěst až po, například, Trespass. To je sice film s Nicolasem Cage, ty jeho filmy moc nemusím, myslím, že stačí vidět jeden a viděl jsi všechny, ale tady ten jeho pohled „psí oči“ k postavě docela sedí. Jo, nemůžu zapomenout The Big Bang, to je Antonio Banderas. Můžu doporučit. Výtvarně hodně zajímavé, atmosféra, líbilo. Někde jsem četl, že se to řadí do žánru neo-noir. Neumím to popsat líp.

Chodíš do divadla?
Chodím, i na operu. Asi před dvěma dny jsem byl právě ve Státní opeře na americkém mužském sboru, kde i chlapi zpívají soprán. To bylo něco neuvěřitelného. Ale nevyhýbám se ani činohře, příští týden jdeme na Kukuru do Činoheráku (Činoherní klub Praha). Má to zajímavé téma, ale zeptej se mne, o čem to je, až to budu mít za sebou.

Co rád jíš a co rád piješ?
Z vín značku J. P. Chenet, snad to nebude skrytá reklama, taková spotřební značka, lahve mají specifický prohnutý tvar. Mně to chutná. Obecně červené kupuju po kartonech. A z jídla? Moje maminka dělá skvělou věc - palačinky se špenátem. Je to děsná piplačka. Nejdřív udělá palačinky, pak je naplní špenátem, navrch obalí ve strouhance a smaží. Je to bomba. I kalorická. Špenát miluju, zeleninu nejím. Jsem divnej.

Cestuješ rád?
Ne. V únoru mi Honza odlétá na 14 dní na Kubu, sám. Nepřemluvil mě. Vloni byl dva týdny v Anglii a já doma. Mě to prostě nebaví cestovat. Teda po Čechách - to jo. To se mi líbí. Pokud je to v Čechách a někdo mě tam doveze, jsem spokojený. Třeba v Mikulově se mi líbilo. Krom památek, které jsme obíhali dopoledne, jsem odpoledne trávil v kavárně s úžasným výhledem na Svatý kopeček a Dietrichsteinskou hrobku, hotová Itálie. Všechno? Hele, neuděláš v tom rozhovoru ze mne alkoholika a kulturního barbara, že ne?

Já myslím, že jo. Teda - že je to všechno. Jeníku, děkuju za rozhovor.
Další články autora:
05.12.2023 VSTUPENKY JAKO DÁREK
25.11.2022 Vstupenky jako dárek
06.09.2019 Přihláška do dětského studia
26.08.2019 Recenze na Vávru
15.04.2019 Divadýlko jede do Volyně
18.03.2019 Divadýlko doporučeno na celostátní přehlídku
18.03.2019 Vávra míří do Rakovníka
03.01.2019 Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech
05.11.2018 Premiéra Mušketýrů
08.07.2018 Všíchni jsme herci... ve Volyni uspěli
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2023 | Webmaster