Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Muži ve zbrani vyplenili Rakovník

 18. 3. 2012 |  Libor Ševců
Foto
V pátek 16. března se soubor Divadýlka zúčastnil s inscenací Muži ve zbrani krajské postupové přehlídky amatérských divadelních souborů Wintrův Rakovník. Představení zaujalo jak porotu, tak diváky, kteří herce obdarovali dlouhotrvajícím potleskem. V závěrečném hodnocení přehlídky pak odborná porota udělila souboru pět ocenění a inscenaci doporučila k postupu na národní přehlídku.

Odborná porota o představení mimo jiné říká: "Složitý až přesložitý Pratchettův příběh obdařený navíc velkým množstvím postav je souborem v Matouškově režii převyprávěn velice přehledně a srozumitelně. Pomáhá tomu mj. výborné řešení expozice většiny postav jejich představováním Klárou Pabištovou v roli Poznámky pod čarou. Předně však důsledné budování jednotlivých dramatických situací i celku hry. Ruku v ruce s tím schopnost režie a takřka všech herců přesného načasování slovních i situačních gagů, hereckých komentářů. Inscenace je plná překvapivých scénických řešení a originálních pohybových kreací. Vyzdvihovat herecké výkony by znamenalo opsat takřka celou pasáž osoby a obsazení z divadelního programu."

Dále porota vyzdvihla kostýmní složku inscenace: "Především v nápaditosti a vlastním zpracování kostýmů příslušníků noční hlídky. Inscenaci zdobí i její hudební složka, zprostředkovaná integrovanou trojicí hudebníků, hrajících na akustické nástroje."

Své hodnocení pak porota uzavřela: "Suma sumárum: mladoboleslavská inscenace Muži ve zbrani je skvostnou ukázkou ryzí divadelnosti a patří v kontextu amatérského divadla nesporně k vysokému nadstandardu."

Výborné hodnocení se v závěru přehlídky projevilo v hojné úrodě ocenění. Cenu za režii a dramaturgii si odnesl Petr Matoušek, cenu za scénografii, výrobu scény a kostýmů Jan Jíše a Petr Matoušek, celý herecký kolektiv obdržel cenu za herectví a cenu za inscenaci.

V příštích dnech bude programová rada národní přehlídky Divadelní piknik Volyně 2012 ze všech doporučených inscenací z jednotlivých postupových přehlídek z celé republiky vybírat ty nejlepší, které se na národní přehlídce představí. Doufejme, že Muži ve zbrani mezi nimi nebudou chybět. Po úspěchu v Rakovníku jsou šance rozhodně velmi vysoké. Držte nám palce.

Bohužel takové štěstí nemělo druhé naše „nasazené“ představení, 8 žen. Na krajské přehlídce Lounské divadelní 2012 v Lounech Divadýlko také získalo několik velmi slušných ocenění (Simona Matoušková získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon přehlídky, Klára Pabištová čestné uznání za roli Katky, Petr Matoušek čestné uznání za dramaturgickou úpravu textu a cenu za nejlepší scénografii přehlídky), ale neprošlo sítem krajské přehlídky. Přesto si myslíme, že i tato inscenace je kvalitní a stojí za to se na ni přijít podívat.

Celé hodnocení poroty a také rozhovor s Petrem Matouškem najdete ve zpravodaji Wintrova Rakovníka: http://www.amaterskascena.cz/up/soubory/zpravodaj-c-3-1203200827-344.pdf.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2022 | Webmaster