Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Stovky dětí míří do Domu kultury za divadlem. Začíná Popelka na dlani

 22. 5. 2013 |  Martin Weiss (Boleslavský deník)
Foto
Interaktivní představení děti milují. Foto: Libor Ševců
Od čtvrtka 23. do soboty 25. května mají organizované skupiny i veřejnost možnost dorazit na celkem sedm inscenací. O vzniku přehlídky jsem si povídal s principálem pořádajícího souboru Petrem Matouškem.

Proč vlastně začalo Divadýlko přehlídku pořádat?
Ve středočeském kraji, kde se koná celostátní přehlídka Popelka Rakovník, paradoxně neexistovalo krajské kolo. Kontaktovali jsme proto organizaci, která přehlídky zaštiťuje, a nechali si tuto úroveň přiklepnout. První dva ročníky proběhly ještě v našem starém působišti v Debři.

Nese s sebou pořádání přehlídky i výhody nebo je to jen práce?
Práce je to hodně, ale Divadýlko se tak také zviditelní a posílí své dobré jméno.

Jak dlouho trvaly letošní přípravy?
Popelka se tradičně připravuje od podzimu. Jedná se především o přípravu finanční, píší se žádostí o granty. Díky mé zdravotní indispozici jsem vloni tuhle část prošvihl. Letošní 4. ročník se tak koná jen díky podpoře města. Následuje zveřejnění termínu na webu a v periodikách amatérského divadla. A pak se začnou hlásit soubory. Dost se volá, mailuje, shromažďují se podklady pro porotu, připravuje se program, oslovují se školy, školky. Celkem se na přípravě podílí tak 6 lidí ze souboru.

Jsou přihlášené inscenace jenom pohádky?
Většina ano. Inscenátoři a soubory cílí na nejmladšího diváka. Výjimkou je naše Divadýlko, které se také účastní s máchovskou koláží Tam na své pouti pozdravujte zemi.

O co jde? Má Divadýlko ambice získat postupovou nominaci?
Jde o kabaret pro lehce poučené náctileté. Úsměvnou formou se snažíme přiblížit romantického básníka, kterého většinou známe jen díky první sloce Máje. A musím upozornit, že většina situaci v koláži vychází z reálných základů. Naší snahou je přiblížit mladému divákovi Máchu z lidské stránky. Nerad bych byl jako naši reprezentanti, jejichž cílem byly medaile a pak vypadli v základní skupině. Když bude štěstíčko a dáme do toho srdíčko… (smích)

Kdo zasedne v porotě?
Porota byla jasná už v zimě. Bohužel se jedná o divadelní profesionály, a tak minulý týden vypadla porotkyně-herečka, které změnili v divadle datum premiéry. Náhradu jsem musel doslova vykutat. V porotě nakonec zasedne scénograf Pavel Purkrábek, dramaturg pardubického divadla Zdeněk Janál a dramatik a šéf bystřického Kulturního střediska Pavel Němec.

Najde si Popelka své diváky?
Já doufám, že je už našla. Dopolední představení jsou naplněna, i když volná místa se ještě najdou. O něco hůře na tom budou představení odpolední a sobotní. Ta bohužel nabídnout školám a školkám nemůžeme Ale věřím, že i díky vašemu listu to s naší Popelkou dopadne dobře a ten divácký „střevíček" jí padne jako ulitý. Těšíme se na vás.
Další články autora:
05.02.2014 Sponzorujte Máchovi v patách, štáb připravil skvělé odměny
18.11.2013 Noc divadel: Divadýlko hostilo mraky diváků až do půlnoci
11.09.2013 Divadýlko na dlani v aktuální sezoně uvede světovou premiéru
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2023 | Webmaster