Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Divadýlko si na Popelce Rakovník odbylo svou historickou premiéru

 12. 11. 2013 |  Martin Weiss
Foto
Když jsme se letos zúčastnili přehlídky Popelka na dlani, kterou Divadýlko pořádá ve své režii, s inscenací TAM NA SVÉ POUTI POZDRAVUJTE ZEMI o osudech Karla Hynka Máchy, neměli jsme žádné velké ambice. Přesto nás lektorský sbor poslal na další metu - na tradiční celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti a mládež Popelka Rakovník 2013. Pár týdnů před naší účastí na přehlídce jsme didakticko-komediální inscenaci o životě našeho nejslavnějšího básníka se značnou mírou fabulace na dané téma poupravili a sehráli pro Gymnázium dr. Josefa Pekaře. Ohlasy byly pozitivní. Z naší premiéry na "dětském" Rakovníku jsme tak neměli větší obavy a těšili jsme se na nezaměnitelnou rakovnickou atmosféru a vychlazené krušovické.

Představení se nám v pátek dopoledne povedlo slušně. Žáci druhého stupně základní školy na naši hru přistoupili a pobavili se. Na následném rozborovém semináři nás velmi potěšilo hodnocení dětských porot (v Rakovníku hodnotí každé soutěžní představení 2 skupiny dětí ve věku 6-11 a 11-15 let). Zejména členové té starší, která věkově našemu zacílení odpovídala lépe, nešetřila slovy jako nejlepší - hustý - zábavný. Šest z deseti dětí dokonce prohlásilo, že po zhlédnutí představení mají chuť si Máchův Máj přečíst. A to je pořádná pochvala. Lektoři trochu postrádali jednoznačný dramaturgický přístup. Petr Matoušek jim za názory pokorně poděkoval a prozradil jim, že "my už to stejně necháme tak, jak to je."

Během letmého setkání u pisoáru po vyhlášení výsledků přehlídky naši hru pochválil dokonce i profesor DAMU Jan Císař. "Ta vaše hra se mi líbila. Bylo to dobré. Takové živé, energické," nechal se slyšet. Tedy, říkal to alespoň Petr Matoušek, který se tam s divadelním odborníkem setkal. Zda došlo i na potřásání rukama, nevíme.

A jak jsme tedy při naší první účasti na Popelce Rakovník dopadli? Domů jsme si přivezli 2 čestná uznání - za dramaturgický záměr přiblížit divadelními prostředky osobnost Karla Hynka Máchy a také za kostýmy. Na první pokus to není špatné. Co myslíte? A přijdete se na našeho Máchu někdy podívat?
Další články autora:
23.03.2016 Bylo nás pět je doporučeno na národní přehlídku ve Volyni
19.02.2016 Petr Matoušek: Celou partu z Bylo nás pět jsem měl obsazenou jedna dvě
20.05.2015 Pod kilty trenky nepatří, přivezlo Divadýlko doporučení díky tomu?
22.03.2015 Divadýlko na přehlídce v Rakovníku opět nezklamalo
23.01.2015 Soubor se představuje: Kristýna Řepová
23.01.2015 Soubor jásá: Zkoušíme Bylo nás pět
23.01.2015 Prasátko smrti
12.11.2014 Noc divadel v Divadýlku na dlani: program potrvá do třetí hodiny ranní
23.10.2014 Soubor se představuje: Kateřina Límanová
23.10.2014 Natřikrát zlomená Klára
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2023 | Webmaster