Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Sponzorujte Máchovi v patách, štáb připravil skvělé odměny

 5. 2. 2014 |  Martin Weiss (Boleslavský deník)
Foto
Štáb hledá perfektní lokace pod hradem Houska. Zleva Karel Hynek Mácha (Jiří Filip), Karel Sabina (Petr Matoušek), doktorka Rugerová (Renata Mauserová) a kameraman František Stýblo. Foto: Zdeněk Langšádl/PPNA.cz
Podpořit rodinný televizní seriál z Máchova kraje můžete prostřednictvím portálu Hithit.

„Končíme, dneska už nemáme světlo!" Tuto větu profesionální filmaři nesnášejí. Sychravo a šero však nevyhovuje ani amatérům.

Štáb Divadýlka na dlani a Pojizersko – Polabské TV, který od loňského léta připravuje desetidílný rodinný seriál Máchovi v patách, se rozhodl zimu strávit nejen dokončováním třetího dílu, ale také přípravou na jaro, kdy bude natáčení pokračovat. A také netradičním způsobem získávání financí.

„Vytvořili jsme našemu seriálu profil na serveru www.hithit.com. Přišlo nám to jako úžasná možnost vtáhnout do našeho nápadu co nejvíc lidí a o výsledky naší práce se podělit s co nejširším publikem," vysvětluje autor projektu a režisér Petr Matoušek.

První dva díly seriálu, nad kterými se premiérové publikum skvěle bavilo už v listopadu v Domě kultury, diváky uvedly do příběhu rodiny z Bělé pod Bezdězem cestující s pomocí čarovné formule do časů Karla Hynka Máchy.

Setkání s romantickým poetou na sebe nenechalo pochopitelně dlouho čekat. V seriálu se však objeví i další historické postavy, například dramatik Tyl nebo loupežník Babinský.

Do financování smělého projektu, jehož cílem je kromě rodinné televizní zábavy také propagace Máchova kraje a jeho krás, se může zapojit kdokoliv. Za svůj sponzorský dar však každý získá odpovídající odměnu!

Je libo zúčastnit se společného výstupu s Máchou a jeho přáteli na hrad Bezděz? Nebo si na zahradní dotočné party poslechnout veselé historky z natáčení? Nebo vidět nové díly s předstihem a zároveň získat volné vstupenky do Divadýlka na dlani?

Stačí na serveru Hithit najít profil Máchovi v patách a zvolit, jakou částkou chcete přispět.

Do této chvíle se štábu podařilo vybrat 6 tisíc korun z cílové částky 50 tisíc. Pokud se cílové sumy dosáhnout nepodaří, všechny peníze se vrátí zpět sponzorům.

Možná si kladete otázku, nač potřebují amatérští filmaři tolik peněz. Nestačí jim videokamera?

Jako odpověď udává Petr Matoušek několik čísel: „Během natáčení prvních tří dílu jsme ujeli 3807 kilometrů.Celkově jsme natáčeli věnovali 86 hodin, což je více jak dva pracovní týdny. Cena jednoho dílu se v průměru vyšplhala na 27 200 korun, a to všichni pracují bez nároku na honorář. Asi to dělají rádi," uzavírá vesele Matoušek.

Hithit během roční existence rozeslal 80 úspěšným projektům přes 6 milionů korun od tisíců štědrých dárců. Zařadí se seriál Máchovi v patách vedle nich?

Převzato z webu boleslavsky.denik.cz ze dne 30.1.2014.
Další články autora:
18.11.2013 Noc divadel: Divadýlko hostilo mraky diváků až do půlnoci
11.09.2013 Divadýlko na dlani v aktuální sezoně uvede světovou premiéru
22.05.2013 Stovky dětí míří do Domu kultury za divadlem. Začíná Popelka na dlani
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster