Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Natřikrát zlomená Klára

 23. 10. 2014 |  Martin Weiss
Foto
Na podzim členům Divadýlka na dlani štěstí zrovna dvakrát nepřálo. Klára Pabištová se musela omluvit z představení a do konce roku ji na jevišti neuvidíte. Proč? Přečtěte si, jak se našim hercům lepila smůla na paty... A na kotníky.

„Chystala jsem se z práce. Cestou ze školy se mi ale smekla noha na vytřené podlaze, dosedla jsem na ni a ozvalo se trojité křupnutí,“ vzpomíná Klára Pabištová na jeden zářijový čtvrtek, kdy se z ní stal málem zvědavý invalida Jirka Karásek. Zatímco děti usínaly za závěsem při čtení pohádky, v druhé části třídy propuklo drama ibsenovských rozměrů.

„Věděla jsem, že to nebude jen výron, a hlavou mi běželo, že s třídním srazem, který se konal druhý den, i s večerním představením Svobodnýho národa se můžu rozloučit,“ pokračuje Klára. Než se k ní seběhly kolegyně a školní zdravotnice, noha se začala spokojeně nafukovat a naše subreta zelenat. „Co je paní učitelce,“ šeptaly vyděšené děti nakukující zpoza závěsu.

Přivolaná sanitka odvezla představitelku Keldy a stařenky Oggové do nemocnice. Když pak na pokoji zavládl klid, první kontakt, který Klára vytočila, byl Petr Matoušek. Učebnicový příklad, jak by měl každý zodpovědný divadelník postupovat – nejdůležitější je dát vědět principálovi. Telefonát se odehrál kolem druhé. Zprávy nebyly nejlepší – operace je nutná, noha bude mimo provoz týdny.

Matoušek operativně oslovil Katku Límanovou (Ve Svobodným národě hraje Maminku Bolavou) a ta kývla (a pravděpodobně také řekla ano, v telefonickém hovoru by kývnutí na souhlas nestačilo). Přestože v práci končila až pozdě odpoledne. Diváci měli přijít za pár hodin, nebyl čas na řeči.

Herci se začali scházet na představení. „Kdo to támhle sedí,“ ptala se jich celá řada během stavění scény, když si na schodech pod jevištěm všimli postavy bláznivě si cosi drmolící pod vousy. Nebyl to Kruxminor, představený cechu vrahů ozbrojený ručnicí schopnou ovládat myšlenky. „Katka se učí text, před chvílí končila v práci,“ identifikoval herečku Matoušek. Zhruba v té samé chvíli ležela Klára na operačním stole.

A jak to dopadlo? Katka se kromě své role zhostila úspěšně ještě dvou dalších a v počtu záskoků v aktuální sezóně dotáhla Davida Bohatu, diváci odcházeli spokojení a Klára? Kláru v divadle uvidíte nejdříve na konci roku, na jevišti nejspíš až po Novém roce. Z nemocnice si v noze odnesla šrouby a také potenciální novou divačku Divadýlka – paní Opltovou z Rumburka, se kterou se na pokoji spřátelila.
Další články autora:
23.03.2016 Bylo nás pět je doporučeno na národní přehlídku ve Volyni
19.02.2016 Petr Matoušek: Celou partu z Bylo nás pět jsem měl obsazenou jedna dvě
20.05.2015 Pod kilty trenky nepatří, přivezlo Divadýlko doporučení díky tomu?
22.03.2015 Divadýlko na přehlídce v Rakovníku opět nezklamalo
23.01.2015 Soubor se představuje: Kristýna Řepová
23.01.2015 Soubor jásá: Zkoušíme Bylo nás pět
23.01.2015 Prasátko smrti
12.11.2014 Noc divadel v Divadýlku na dlani: program potrvá do třetí hodiny ranní
23.10.2014 Soubor se představuje: Kateřina Límanová
23.10.2014 Jirka Šubr na rotopedu
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster