Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Dětské studio se také chystá na premiéru

 25. 2. 2016 |  P. Matoušek
Foto
Příští čtvrtek 3. března bude významný nejen pro dospělé z Divadýlka na dlani, ale také pro mladé (a malé) herečky z Dětského studia. Děti se stanou "předskokany" inscenace Bylo nás pět s premiérou hříčky Staré pověsti české aneb Jak to možná bylo.

Na čtvrtek 3. 3. 2016 na 18. hodinu je připravena premiéra nové divadelní hříčky Dětského divadelního studia Staré pověsti české. Jedná se fabulaci na základě knihy Aloise Jiráska, kterou všichni známe. Protože je jasné, že Jiráskovo vyprávění je čirá fantazie a fabulace, rozhodli jsme se respektovat jen základní rámec příběhu a pokusit se ho odvyprávět tak, jak se mohl stát. Nejedná se tedy o pravověrné nebo snad pietní ztvárnění této ikonické knihy. Spíše nám jde o hru, fantazii a nadsázku. Pochopitelně se snažíme o vyprávění veselé.
Přípravu text jsme měli trochu ztíženou díky tomu, že nám v dětském souboru úplně chybí kluci. Ale na druhou stranu máme 8 šikovných děvčat ve věku 6 - 18 let, takže jsme se o ně mohli při realizaci "opřít".
Ještě jednu drobnost technické charakteru - ti z vás, kteří mají lístky na premiéru Bylo nás pět, mohou ZDARMA navštívit i představení dětské (ale nečíslujeme lístky, takže si sedáte libovolně). Zájemci pouze o dětské představení si lístky kupují i rezervují běžným způsobem.
Další články autora:
21.07.2016 Léto na dlani - deník Nocí na Karlštejně
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2023 | Webmaster