Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani - deník Nocí na Karlštejně

 21. 7. 2016 |  P. Matoušek
Foto
První část našeho letního putování po hradech a plenérových scénách s romantickou komedií J. Vrchlického NOC NA KARLŠTEJNĚ proběhla v červenci. Představení byla tři - premiéra v Centru 83, zámek Doksy a zámek Jimlín.

8. 7. 2016 od 21:00; Centrum 83, Mladá Boleslav
Počasí: Polojasno až zataženo, občasné přeháňky.

I tato premiéra nesla znaky pro premiéry přeznačené. Od odpoledne lehké mrazení a třesavka, které později přešli v pulzování žaludku a svěračů. Díky Bohu, nakonec se ukázalo, že zbytečně. Všechno dopadlo výborně, zpěváci zpívali, herci hráli. Takže kromě pár přebreptů (většinou na mé konto) se premiéra opravdu vyvedla. Fotografie (Zdeněk Langšádl) od agentury PPNA Franty Stýbla můžete vidět v naší fotogalerii.

12. 7. 2016 od 20:30; Doksy Zámek
Počasí: Polojasno až zataženo, od půlky jemný déšť.

První repríza nám sice trochu propršela, ale všechno vynahradil "standing ovation" na konci. I když nám místní postavili krásné pódium, bylo bohužel pro naše poměry nízké a tak jsme se museli postavit před něj a tudíž na nás od půlky pěkně pršelo. Stejně jako na osvětlení (při tom jsem dost trnul aby nedošlo ke zkratu) a na zvuk - díky Bohu všechno dopadlo dobře. Pochvala patří také našemu zvukaři Bohumilu Rellichovi. Bez něj by to byla jistě půlka úspěchu.

16. 7. 2016 od 20:00; zámek Nový hrad, Jimlín
Počasí: Polojasno až jasno, teplota okolo 25°.

Představení v Jimlíně bylo úžasné hned z několika důvodů. Jednak poprvé nepršelo. Další plusem bylo samo místo představení - nádherný zámek Nový hrad byl pro romantickou komedii nádhernou kulisou. Diváci přišli v hojném počtu. Místní kasteláni na nás byli vlídní a milí a navíc část souboru přespala na hradě. Dokonce jsme si poslechli i duchařské historky. To že jsem spali vedle místnosti, která v jedné z válek sloužila jako márnice už jenom dokresluje romantiku našeho přespání... prostě stálo to za to! Poděkování patří opět skvělému Bohouši Rellichovi za zvukařským pultem. Repríza na Jimlíne byla pro některé kolegy a kolegyně bohužel poslední (tedy samozřejmě pouze v této inscenaci a toto léto :)). Rozloučil se s námi hostující a výborný Vojta Hajný z Benátek, moje drahá polovička a "hofmistrině" Simona Matoušková a v roli Peška i Láďa Niklíček, kterého ovšem ještě uvidíte v roli cyperského krále Petra.

Třetí opakování letní inscenace bylo zároveň posledním červencovým představením. Další nás čeká 5. srpna na zámku Pantheon na Malé Skále. Budeme se těšit na vaší návštěvu v tohle kouzelném koutě naší vlasti.
Další články autora:
25.02.2016 Dětské studio se také chystá na premiéru
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2023 | Webmaster