Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Nejsme tady sami - Hargor se představuje

 20. 2. 2008 |  Petr Matoušek
Foto
Členové skupiny historického šermu Hargor na Svatojiřském harcování, které se koná tradičně v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi.
Je pochopitelné, že Divadýlko NOVANTA na dlani a soubor Divadýlko na dlani takřka jedno jsou. Ovšem nejme tady sami. Spolu s námi se v tomto prostoru realizují i další spolky a sdružení. O koho jde? Z těch spolků, které v tomto areálu našly svůj domov, bych rád jmenoval na prvním místě skupinu historického šermu HARGOR. Kluci z Hargoru sídlí v Novantě už od roku 2006. Jejich doménou je především kontaktní šerm. I když je všechno pečlivě nacvičeno, zbývá dost velký prostor pro improvizaci a to jde někdy skutečně o život. Jen tak na vysvětlenou je to těžká dřina, kdy na sobě máte cca 40 kg plátové zbroje - tedy železa a navzájem do sebe tlučete funkčními replikami zbraní od mečů až po sekery. Zkrátka je to podívaná, při které leckdy stydne krev v žilách. Poprosil jsem současného vedoucího skupiny Jakuba Šípa, zvaného Jakub l´Flesh, aby mi odpověděl na několik otázek.

Ahoj Kubo, nebudeme předstírat, že se neznáme. Měl bych na tebe pár otázek do Divadelního kurýru. Jak dlouho jako skupina fungujete?

Zdravím Tě Petře, to že se neznáme opravdu předstírat nemusíme, vždyť spolupracujeme - tedy Hargor a Novanta už asi tři roky. Ale na začátku bych Tě trochu opravil, o život nám skutečně nejde, i když to tak někdy vypadá a to je to o co nám jde. Ale zpátky k otázce. Hargor vznikl počátkem roku 2003 a jak už to u skupin historického šermu bývá, v jedné útulné mnichovohradišťské hospodě v partě kamarádů.

Vaše plány do budoucna?

Tím hlavním plánem je bavit publikum. Dále se snažíme zlepšovat v šermu, jak mečem, tak i v poslední době zbraněmi, jako je kord, nebo polská šavle.

Chystáte se podívat i do jiných historických období nebo zůstanete pravověrnými „obrněnci“?

Snažíme se rozšiřovat náš zbraňoví repertoár a s tím souvisí i jiná historická období, takže teď pracujeme na vystoupení z dob, kdy po každé sebemenší urážce následoval souboj kordem, nebo šavlí…

Cítíte se v Divadýlku NOVANTA skutečně jako doma?

Máme oproti jiným skupinám velkou výhodu, že si můžeme dělat tréninky, kdy potřebujeme. Divadýlko Novanta se nám opravdu stalo šermířským domovem.

Je vás dost? Nepotřebujete posily?

Potřebujeme. Jakmile je Vám víc jak 15 let a máte zájem o šerm a všechno co k němu patří, nebojte se přijít každou středu v 18:30 na trénink do Novanty.

Kdy vás mohou diváci v dohledné době vidět?

Nejbližší vystoupení pro veřejnost je, již tradičně Svatojiřské harcování v mladoboleslavském parku Štěpánka 20. 4. 2008.

Kontakt na vás pro případné zájemce?

Zájemci nás mohou kontaktovat na webu: www.sweb.cz/hargor nebo mailem hargor@seznam.cz a pokud nemáte internet, tak na tel. čísle 723918693.
Další články autora:
06.09.2019 Přihláška do dětského studia
26.08.2019 Recenze na Vávru
15.04.2019 Divadýlko jede do Volyně
18.03.2019 Divadýlko doporučeno na celostátní přehlídku
18.03.2019 Vávra míří do Rakovníka
03.01.2019 Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech
05.11.2018 Premiéra Mušketýrů
08.07.2018 Všíchni jsme herci... ve Volyni uspěli
24.03.2017 Dětské divadelní studio nezapadlo
19.03.2017 Wintrovky 2017 za námi aneb Jak jsme dopadli
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2021 | Webmaster