Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Boleslavský deník: Ochotníky vyhledává stále více diváků

 27. 10. 1999 |  Martina Brzobohatá (Boleslavský deník)
Foto
Jeden den velkokněžny ve Škoda Auto Muzeu. (zleva: Zdeněk Okleštěk, Simona Hájková, Roman Provazník, Martin Bartoš a Petr Matoušek)
Na představení Divadýlka na dlani přišlo v úterý do Škoda Auto Muzea tolik lidí, že nestačily ani přidané židle. K blížícímu se výroční divadla se připravuje zajímavé překvapení.

Amatérský soubor Divadýlko na dlani se publiku představil poprvé v červnu a hned zaznamenal kladné ohlasy. Zájem diváků o představení Jeden den velkokněžny v úterý 26. října v sále Hieronimus II ve Škoda Auto Muzeu byl nečekaně velký. K připraveným šedesáti židlím se sice dvacet přidávalo, ale ani ty nakonec nestačily. "Teda, nestál jsem ani v Národním, ale ničeho nelituju," přiznal se smíchem jeden z diváků, který na akci přijel až z Chebu. Jak sdělil režisér hry Petr Matoušek, soubor má spoustu plánů: "Tuto hru považujeme za startovací. Máme rozpracovány další dva Útržky z Daňkovy kvardologie a brzy začneme zkoušet jednu z her Arnošta Goldflama. Premiéru plánujeme na únor." Režie Goldflamovy hry se ujme Zdeněk Okleštěk, který uvedl: "Dnešní veliká návštěvnost nás příjemně překvapila. Cítím to jako silnou podporu ze strany diváků, kterým jsme za to vděčni. Uděláme vše pro to, aby podobná návštěvnost byla vždycky."

Na blížící se výročí otevření boleslavského divadla se z řad aktivních amatérských souborů připravuje nejen Divadýlko na dlani. Mnozí jeho členové totiž zároveň působí i v dalších souborech, kde atmosféru vnímají podobně. "Ochotnické divadlo začíná naštěstí znovu ožívat. Tradice zde byla dlouho neobyčejně silná. Vždyť právě ochotníci si postavili divadlo, které se nyní jmenuje Městské divadlo v Mladé Boleslavi. Zprostředkovali vše od nákresů až po realizaci. My, jako ochotníci, se chystáme jistým dílem k blížícím se oslavám devadesátého výročí našeho divadla přispět. Chceme udělat něco navíc než je obvyklé. Konkrétní detaily zatím neprozradíme, ale veřejnost se ovšem včas dozví," uvedl Petr Matoušek.

(převzato z Boleslavského deníku ze dne 27.10.1999)
Další články autora:
žádný další článek nebyl nalezen
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2023 | Webmaster