Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
novinky

Léto na dlani začalo

 9. 7. 2008 |  Libor Ševců
Foto
Kapela Traband to na letošním Létě na dlani pořádně rozjela. Foto: Jiří Filip
Tak nám to Léto začalo, myšleno Na dlani. Letošní ročník plenérového letního festivalu divadla a hudby v areálu Divadýlka NOVANTA na dlani v Debři nastartoval v úterý 8. července Traband, kapela, která svým neobvyklým a nezaměnitelným využitím hudebních prostředků donutila diváky k dlouhotrvajícímu potlesku. Ti pak naopak přinutili kapelu k několika přídavkům.

Traband hrál tak dobře, že se dokonce i počasí umoudřilo, a tak zpočátku větrnou a zamračenou oblohu vystřídal slunečný podvečer. Nám pořadatelům se tak neskutečně ulevilo, protože počasí je při takovýchto akcích náš krajní nepřítel a i letos nám při odpolední přípravě venkovního jeviště dávalo zabrat. Vítr byl takový, že všechny opony a výkryty na jevišti vlály, přední výkryt portálu dokonce nápor větru nevydržel a odletěl. Černé mraky hrozivě kroužily nad debřským údolím a déšť byl na spadnutí. Snad jen nějakým zázrakem se déšť nekonal a mraky odpluly kamsi do dáli.

Zhruba v půl desáté kapelu vystřídalo divadlo. S vlastním autorským kusem do Divadýlka zavítala benešovská BANDA a předvedla skvělou konverzační komedii Amant. Myslím, že jsme na úvodní večer festivalu nemohli vybrat lépe. Diváci se příjemně bavili a soubor odměnili zaslouženým a bouřlivým potleskem. Svoji spokojenost následně vyjádřili i hlasováním, kde všichni udělili souboru hodnocení SUPER. Hlasování diváků je letošní novinkou festivalu. Při vstupu diváci obdrží kuličku, kterou po skončení představení vhazují do připravených válců s nápisy SUPER, UŠLO TO a NIC MOC. Výsledky hlasování o jednotlivých představeních najdete zde.

První den snad můžeme tedy považovat za povedený a přejme si, aby v podobném stylu pokračovaly i další dny festivalu Léto na dlani. Už ve čtvrtek 10. července v NOVANTĚ na shledanou.

Fotografie z prvního dne najdete ve fotoalbu.
Další články autora:
01.06.2015 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
18.11.2014 Za Mikulášem už po sté
17.03.2014 Dlouhý Štědrý večer zářil ve Slavičíně
25.02.2014 Odložená premiéra
30.11.2013 Co divák bohužel (nebo naštěstí) nevidí
25.09.2013 Noc divadel v Divadýlku
29.05.2013 Divadýlko v Praze
25.05.2013 Výsledky přehlídky Popelka na dlani
26.04.2013 Krajská přehlídka divadla pro děti
05.04.2013 Candide pojede na celostátní přehlídku
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2022 | Webmaster