Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
|< < 17 18 19 20 21 > >|
novinky

Fotografie z premiéry

 8. 11. 2012 |  Libor Ševců 
Foto
V našem fotoalbu najdete čerstvé fotografie z premiéry Candide aneb Optimismus, tak jak ji zachytili hned dva fotografové najednou - Líba Mikulecká a František Stýblo.

fotoalbum >>

První boleslavská: Divadýlko na dlani uvedlo Voltaira

 4. 11. 2012 |  Bohumil Horáček (První boleslavská) 
VIDEO Mladoboleslavské Divadýlko na dlani uvedlo premiéru nové inscenace. Amatérský soubor v divadelním sále Domu kultury představil Voltairovu hru Candide.

Celou reportáž B. Horáčka z První boleslavské najdete zde.

Rozhovor s režisérem Candide

 31. 10. 2012 |  Martin Weiss 
Foto
Před chystanou premiérou inscenace Candide aneb Optimismus? jsem vyzpovídal režiséra představení Petra Matouška. celý článek >>

Candide aneb Optimismus

 27. 10. 2012 |  Petr Matoušek 
Foto
Když Françoise Marie Arouete známý pod pseudonymem Voltaire, v roce 1759 napsal a vydal svou polemiku Candide, čili Optimismus (Candide, ou L`Optimisme), nemohl tušit, kolika jevištních realizací se jeho dílo dočká. Není snad divadelní disciplína, která by se touto satirou nezabývala. Balet, opera, činohra i muzikál – pokaždé šlo o specifické a svébytné ztvárnění putování Candida a Panglose světem, který přece je ten nejlepší z nejlepších. Tak alespoň tvrdí Leibnitz. celý článek >>

Premiéra se blíží

 18. 10. 2012 |  Libor Ševců 
Foto
Už na první listopadový den pro vás Divadýlko připravuje premiéru nové hry. Horečnaté přípravy vrcholí, chystají se kostýmy, rekvizity a nervozita narůstá, texty hercům nelezou do hlavy. A do toho všeho si pár dnů před premiérou onemocní režisér. Jak tohleto dopadne? To se musíte přesvědčit sami.

Ale co to vlastně na vás čeká. Divadýlko si to tentokrát zamířilo k Voltairovi a jeho satiře z roku 1759 Candide neboli Optimismus. O hře samotné právě připravujeme samostatný článek, který se tu objeví za pár dní. Počkejte si tedy na něj. Lístky na premiéru si však zarezervujte hned (tady), anebo ještě lépe si je kupte v předprodeji v Infocentru. Budete je mít o fous levnější :-)

|< < 17 18 19 20 21 > >|(V rubrice je 326 článků.)
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2022 | Webmaster