Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
repertoir

Na Scestí

aneb Green Daykoncert
premiéra:
24. 2. 2011
délka představení: 120 minut
Stručně
Cyklus koncertů, ve kterém si mladoboleslavská skupina Isara zve své hudební hosty.

Každý ví, co je "rozcestí" - místo, kde se cesty, lidé i názory rozcházejí různými směry. "Scestí" tedy logicky musí mít význam opačný. Jde o místo setkávání a shledání. Křižovatku, kde se mohou potkat lidé bez ohledu na to, ze kterého směru přicházejí. V tradici irské lidové hudby mají křižovatky nezastupitelné místo. Kdysi dávno se na křižovatkách setkávali lidé z okolních vesnic, aby si spolu zamuzicírovali, zatančili nebo jen v klidu poseděli a zaposlouchali se. A právě takovou křižovatku jsme teď vyznačili a zveme každého, ať už je z kterékoliv vesnice nebo hudebního žánru, ať s námi přijde každý čtvrtý čtvrtek v měsíci Na scestí posedět a zaposlouchat se.

Podtitulem je Green Day. Divadýlko už vzalo pod svá křídla Saloon v modrém. To je dnes už celorepublikově známý cyklus bluegrassových koncertů a jako modrá patří k bluegrassu, zelená je zase symbolem irské tradiční hudby, stejně jako hudby folkové.

Isara (www.isara.cz)
Dříve než se ISARA stala skutečně „bystrou řekou“, byly tu nejprve malé potůčky, které si nesměle razily cestu pojizerskou divočinou. Ať již to byla stejnojmenná folková skupina, která se mimo jiné zúčastnila konkurzu Zahrady nebo si zahrála na Kocouří scéně na Prázdninách v Telči, skupiny The Wind a Merrion nebo rockové The Halo, teprve v létě 2005 se objevila skutečná ISARA. Každý takový drobný pramen obohatil budoucí řeku dobrou vodou, občas její hladinu čeřil krkonošský mistrál. Pokud nějaký potok vyschl, objevil se naštěstí pramen nový. Dnes se tedy v údolí řeky ISARY stékají prameny hudby keltské, hudby renesanční a středověké. Kupředu řeku pohání divoká rocková pohoří, ale někdy jen zvolna meandruje v klidných folkových lukách.

Ve skupině hrají a zpívají:
Markéta Rýdlová - akordeon, klávesy, zpěv
Filip Šelemberk - irské píšťaly, kytara, zpěv
David "Šelíz" Šelemberk - mandola, kytara, zpěv
Mirek "Rychard" Novák - baskytara, zpěv
Tomáš "Terry" Vydra - perkuse, bicí

Cyklus je pořádán za finanční podpory magistrátu Statutárního města Mladá Boleslav.

© Divadýlko na dlani 1998 - 2022 | Webmaster