Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

mb-net.cz: Stovky dětí dnes shlédly historický program na Výstavišti

 24. 10. 2008 |  Pavel Šubrt (mb-net.cz)
Foto
Herci Divadýlka na dlani v historickém exkurzu do období vzniku Československé republiky. Foto: Pavel Šubrt
Stovky dětí z mladoboleslavských základních škol dnes dopoledne shlédly zajímavý program na Výstavišti, který zajistilo město a který je poučnou i zábavnou formou seznámil s důležitými momenty naší historie. Dramatické pásmo mapující důvody, vznik a vývoj Československé republiky připravilo Divadýlko na dlani a děti mohly také vidět ukázky stejnokrojů československých legionářů.

Dnešní akci zorganizovalo město v několikadenním předstihu před vlastním státním svátkem proto, že 28. říjen letos připadá do období školních prázdnin a je možné, že řada rodin odjede mimo město. K tomu nahrává i fakt, že příští týden je nucena automobilka Škoda Auto dočasně přerušit výrobu.

Divadelníci nabídli v prostoru mezi altánem a divadlem pro děti poutavý způsob, jak stručně připomenout milníky naší historie a přitom neunudit děti přemírou dat a jmen. Svědčily o tom i občané výbuchy smíchu, které v hodinách dějepisu tak časté nebývají.

Hlavní oslavy důležitého výročí se chystají na úterý 28. října. První část programu začne v 15:00 u torza památníku odboje zničeného nacisty na Komenského náměstí, kde zazní státní hymna, zástupce vedení města pronese krátký projev a zahraje zde Zámecké saxofonové kvarteto. V 16:00 bude následovat akce v režii Československé obce legionářské, a to vysazení Lípy republiky u kruhové křižovatky Centrum v blízkosti náměstí Míru. Zde pronese projev senátor Jaromír Jermář a slavnostního zasazení lípy se zúčastní i představitelé města, Sokola a ČSOL. Do kořenů stromu bude nasypána prsť od Zborova, Doss Alta a Terronu a uložena schránka s pamětním textem. Podrobnosti o akci najdete také v příloze této zprávy.

V 18:00 hodin vyvrcholí slavnostní program oslav, který také zajistilo město, slavnostním programem v městském divadle. Dětský sbor Paprsek zde zazpívá státní hymnu, průvodní slovo a recitaci básní zajistí ředitel divadla František Skřípek a také zde vystoupí Zámecké saxofonové kvarteto a dále i Paprsek. Zástupci vedení města zde také ocení vybrané osobnosti.

Převzato z oficiálních stránek Statutárního města Mladá Boleslav www.mb-net.cz, kde byl článek publikován 24.10.2008.

Více fotografií od Pavla Šubrta ve fotoalbu.
Další články autora:
08.09.2014 Náměstek Marek přijal na radnici zástupce Divadýlka na dlani
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster