Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Náměstek Marek přijal na radnici zástupce Divadýlka na dlani

 8. 9. 2014 |  Pavel Šubrt (mb-net.cz)
Foto
Náměstek primátora D. Marek předává dárkový koš zástupcům Divadýlka na dlani
Zástupce ochotnického souboru Divadýlko na dlani v podobě principála Petra Matouška, Martina Weisse, Luboše Dvořáka a Kristýny Tejnické přijal dnes na radnici náměstek primátora Daniel Marek. Poblahopřál jim k jejich letošní úspěšné sezoně korunované účastí na přehlídce amatérského divadla v Hronově. Také jim ale poděkoval za jejich dlouhodobou práci v oblasti kultury, za mnohá jejich vystoupení i organizování festivalů Léto na dlani či Popelka na dlani. Jako symbolický dárek za město jim předal dárkový koš pro celý soubor i pamětní list.

Divadýlko na dlani nyní začíná již svoji 16. sezonu a za tu dobu vystřídalo řadu domovských scén. Se současným zázemím v divadelním sále Domu kultury vyjádřili spokojenost, i když zároveň přednesli návrhy, jak by šlo vylepšit zdejší zázemí. Principál Matoušek naznačil již dlouhodobou myšlenku vytvořit zde jakési centrum amatérské kultury a lépe využít interiér v blízkosti vlastního divadelního sálu. „Tato myšlenka se mi líbí a určitě bych ji rád podpořil. Hned v příštím týdnu chci jednat jak se zástupci divadýlka, tak dalšími organizacemi, které působí v těchto prostorách, o tom, jak by šlo lépe využít využít dispoziční možnosti,“ řekl náměstek Marek.

Divadelníci s náměstkem jednali nejen o svých novějších divadelních hrách, ale také obecně o situaci v amatérském divadelnictví, informovali ho také o svých dalších aktivitách v divadelnictví i v novém filmovém projektu o K. H. Máchovi.

Nejbližší představení, na kterém můžete vidět Divadýlko na dlani v akci, je 11. září v Domě kultury hra My, Svobodnej národ aneb Znovu ta Zeměplocha na motivy díla Terryho Pratchetta.

Přepis ze serveru www.mb-net.cz z 8. 9. 2014 (původní článek zde: www.mb-net.cz)
Další články autora:
24.10.2008 mb-net.cz: Stovky dětí dnes shlédly historický program na Výstavišti
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster