Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Soubor se představuje: Jan Jíše

 7. 10. 2009 |  Jiří Filip
Foto
V rozhovoru Jiřího Filipa se představuje Jan Jíše.
Divadýlko na dlani má mnoho šikovných členek a členů, kteří se vzájemně doplňují. V otázkách technického rázu u nás vyniká Jeho Svářečská Milost (dále J.S.M.) Honza Jíše. Jeho vynalézavost, řemeslné zpracování, a především ochota realizovat zdánlivě neřešitelné úkoly je více než příkladná - čili příkladnější.

No nemám pravdu, J.S.M. Honzo?
To nemohu posoudit, protože jsem i nejskromnější.

Návštěvníci Divadýlka často obdivují bar ve foyer, Tvé dílo. Jak probíhala práce na jeho stavbě, z čeho všeho je složen? A nevyšlo s Tvých úst při té práci sem tam nějaké to sprosté slovíčko?
Bar je složen z materiálu, který jsme našli po půdách, sklepech a jiných místech, protože jsme Divadýlko malé a chudé, ale o to kreativnější. No a co by to bylo za práci, když si u ní nemůžu, kurva, zanadávat. (Prostě závidím dlaždičům, u kterých to nikoho nepřekvapí.)

Tvá role při přípravě kulis je dnes již nezastupitelná. Připomenu např. dveře do hry Rue Bonapart 17, nebo otočný stan s králem pro hru Pít či nepít. Co pro Tebe bylo nejnáročnější a proč?
Jednoznačně král, protože dělat něco, co musí vypadat, jako že se to rozpadne, ale ono se to nesmí rozpadnout, aby se to nakonec rozpadlo. Už to vysvětlení je dost složité, ne?

To, že jsi autorem, s sebou nese svou daň, jelikož my ostatní dost dobře nevíme, jak Tvé výtvory před představením sestavit. Jejich stavba tak stojí na Tobě. Už jsi se s tím smířil, nebo nás v budoucnu hodláš poučit?
No, i když to asi nevíš, ale na futrech dveří je detailně popsaná rozborka i sborka dveří, takže to může provádět kdokoli. V případě stanu a krále ve hře Pít či nepít uvažuji o sérii fotek ze stavby, no uvidíme. Ještě že v Inventuře je pouze štendr a prakťák.

Od svého příchodu do Divadýlka jsi nazkoušel role ve třech hrách. V Rue Bonaparte 17, Pít či nepít a v nejnovější Inventuře. Kterou máš nejraději?
Těžko říct, rád jsem každým (i když nevím proč zrovna gangsterem a lupičem v Rue Bonaparte), ale po premiéře se teď těším na Huberta Dlaska.

Čili říjnové uvedení Inventury očekáváš s nadšením… Co Tě na divadle vlastně nejvíc táhne?
Plný bar? (asi humor – hahaha – pozn. red.) Zaplnila se mi časová díra po té, co se ze mě stal po letech zase svobodnej kluk. To už je sice trochu jinak, ale na divadlo mi stále zbývá spoustu času, z čehož mám radost. A samozřejmě skvělí kolegové a kolegyně.

Myslíš si také, že bychom v budoucnu měli nazkoušet více her, kde se na pódiu něco dobrého jí a pije?
Určitě.

S divadelní sezónou je spojeno mnoho výjimečných událostí, zájezdů a jiných akcí. Na kterou z nich se nejvíce těšíváš?
Je to možná trochu masochistcké, ale Popelka, Léto na dlani, Saloony - tyhle větší akce. Když taková akce skončí (samozřejmě dobře), tak má člověk, teda já, příjemný pocit, že se to povedlo, i když akci v průběhu několikrát prokleju (minimálně v duchu – no závidím dlaždičům).

A na co se tedy těšíš nejmíň?
Já se těším na všechno.

J.S.M. Honzo, děkuji Ti za rozhovor.
Další články autora:
03.02.2012 Soubor se představuje: Radek Kotlaba
02.12.2011 Soubor se představuje: David Horák
09.06.2011 Soubor se představuje: Květa Exnerová
02.02.2011 Soubor se představuje: Marcela Paterová
02.07.2010 Soubor se představuje: Petr Matoušek
02.07.2010 Soubor se představuje: Kristýna Tejnická
26.02.2010 Soubor se představuje: Martin Weiss
09.12.2009 Soubor se představuje: Libor Ševců
03.03.2009 Soubor se představuje: Libuše Mikulecká
09.12.2008 Soubor se představuje: Klára Pabištová
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster