Divadýlko na dlaniDivadýlko na dlani
O nás
Novinky
Program
Repertoir
Soubor
Studio
Fotoalbum
Videoalbum
Kudy k nám
Partneři
Kontakty
Blog
Divadelní nepravidelný občasník
Facebook
Krajská přehlídka Popelka na dlani
Prodej vstupenek online
novinky

Soubor se představuje: Kristýna Tejnická

 2. 7. 2010 |  Jiří Filip
Foto
Jednou z nových půvabných členek souboru je Kristýna Tejnická, která se v roli svůdné Hedony představí od 21 hodin dne 10. července 2010 při premiéře hry Napoleon s rolničkami.

Kristýnko, vítám Tě u rozhovoru.
Ahoj Jirko, děkuji za tu čest!

Jak ses dostala k Divadýlku?
Jsou to vlastně přesně dva roky, co mě na Léto na dlani přivedl můj novopečený přítel Martin Weiss…a už jsem nemohla odejít. Když Divadýlko chytne, už nepustí.

Kdy sis prvně zahrála a jaké byly Tvé pocity?
Svoje první hraní jsem si odbyla ještě před oficiálním vstupem do souboru. Zahrála jsem si v Adventním putování Věštkyni a Lucii…bylo málo lidí, tak mě Petr přibral. Sice to nebylo poprvé, co jsem vystupovala před lidmi (dříve jsem zpívala v dětském sboru Paprsek), ale strach jsem trošku měla…hlavně z toho, že zapomenu text a že se na mě následně snese principálův hněv…ale projevil se jako velmi tolerantní muž.

Co Tě na divadle nejvíc táhne?
Nejlepší je ta možnost, přenést se aspoň na chvíli do těla jiné osoby…zkusit být někým jiným. Jinak ráda zkouším, co se svou komediantskou náturou zvládnu zahrát, a kde už si musím nechat poradit. Na Divadýlku mě pak táhnou jeho členové, které jsem si zamilovala jako druhou rodinu.

Míváš trému?
Čím jsem starší, tím trémuju víc. Jde taky ale o to, jak jsem na roli připravená, co se ode mě čeká, kde se hraje atd. Někdy se bojím děsně, jindy skoro vůbec.

Na 10. Létě na dlani se představíš v roli Hedony; jaká je, máte něco společného?
Z Hedony mám respekt, je úplně jiná než já. Neoplývám jejím sebevědomím
a taky nejsem tak vypočítavá. Chlapy nesvádím ze zištných důvodů, na to nemám kuráž ani žaludek. Právě proto, že je Hedona tak jiná, není lehké se do ní vcítit, ale protože i ona v sobě nese trochu z mé naivity a touhy po lásce, tak už se spolu tolik nepereme.

Máš oblíbenou hru Divadýlka? Diváci si letos budou moct vybrat, kterou z našich her jim zahrajeme v podvečer 10. července. Jaká by byla Tvá volba? (a proč?)
No tak to je otázka pro mě…ty sis nevšiml, že si mě Petr vozí na představení jako dvorního rozesmívače?? Asi budu opravdu nejvděčnější divadýlkovský divák. Pít či nepít znám nejdéle, ale pořád v něm nacházím něco nového a vtipného (blondýnám to trvá déle). Snídaně a její ústřední dvojice mě taky vždycky dostane a v Invetuře občas alternuji, takže k té mám vztah ještě osobnější. Na Létě bych ráda viděla Šílenou lokomotivu nebo A tak tě prosím kníže, protože ty naopak neznám vůbec a dost toužím se s nimi seznámit!

Co bys doporučila z programu letošního léta? (a proč?)
Na vlastní kůži jsem z programu zakusila jen málo, ale i tak mohu doporučit Flastr a Isaru, to je vždycky záruka kvality. Těším se na Apettyt, protože tam účinkuje naše divadelní Květka. Z her je to potom Koule. Tomu, kdo soubor zná, je jasné, že to bude nálož…ééé toto…Hlavní je ale atmosféra celého festivalu, protože ta je bezkonkurenční!

Děkuji za rozhovor.
Já děkuji Tobě
Další články autora:
03.02.2012 Soubor se představuje: Radek Kotlaba
02.12.2011 Soubor se představuje: David Horák
09.06.2011 Soubor se představuje: Květa Exnerová
02.02.2011 Soubor se představuje: Marcela Paterová
02.07.2010 Soubor se představuje: Petr Matoušek
26.02.2010 Soubor se představuje: Martin Weiss
09.12.2009 Soubor se představuje: Libor Ševců
07.10.2009 Soubor se představuje: Jan Jíše
03.03.2009 Soubor se představuje: Libuše Mikulecká
09.12.2008 Soubor se představuje: Klára Pabištová
zpět
  
Hledáme

herečky
herce
režiséry
zvukaře
osvětlovače
švadleny

kontaktujete nás na telefonním čísle
739 017 581
nebo napište:
infodivadylko-nadlani.cz

© Divadýlko na dlani 1998 - 2024 | Webmaster